Peugeot

Młynek do pieprzu z pieprzem Timut z Nepalu 18 cm NANCY

 • 169 zł
 • w magazynie 6 szt.
  kolejne sztuki: na zamówienie
Do listy życzeń

Warianty produktu:

Następne kolory:

Kod: PG34122
Marka: Peugeot
Seria: Peugeot NANCY
Kolor / wymiary: wys. 18 cm
Materiał: szkło akrylowe
szlachetna stal nierdzewna

Opis produktu

Młynki NANCY to udana kombinacja nowoczesnych materiałów i tradycyjnych kształtów. Wykonane są z niezwykle wytrzymałego szkła akrylowego. Dwukierunkowy mechanizm mielący z możliwością wyboru grubości mielenia regulowany jest za pomocą nierdzewnej gałki. Pieprz Timut to owoc dzikiej natury z południa Nepalu. Nie zaprze się swojego syczuańskiego pochodzenia – jego ostry aromat bezbłędnie wskazuje na jego korzenie.


Pieprz Timut dzięki swojemu cytrynowo-grejpfrutowemu aromatowi będzie świetną przyprawą do ryb, warzyw i drobiu, a dodany do rozpuszczonego masła stanie się przepysznym, łagodnym sosem do gotowanych ziemniaków.
 • Specjalny mechanizm mielący przeznaczony tylko do mielenia pieprzu
 • Z wytrzymałego szkła akrylowego
 • Mechanizm mielący z możliwością wyboru grubości mielenia
 • Wyprodukowany we Francji
 • W zestawie razem z pieprzem
 • Przedłużona 5-letnia gwarancja na korpus młynka
 • Dożywotnia gwarancja na mechanizm mielący młynka

Dane szczegółowe o mechanizmie mielącym młynka do pieprzu Peugeot:

Mechanizm mielący złożony jest z dwurzędowej spirali zębatej, która perfekcyjnie prowadzi i trzyma poszczególne ziarnka pieprzu. Specjalny sposób zabezpieczenia mechanizmu przed korozją został objęty ochroną patentową. W rezultacie mechanizm nie tępi się i jest bardzo wytrzymały.

Jakiego pieprzu użyć?

W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów należy mielić ziarna o średnicy 5 mm lub mniejsze. Można używać pieprzu czarnego, białego lub zielonego. Mieszanki pieprzu kolorowego nie powinny zawierać więcej niż 15% pieprzu różowego (czerwonego). W młynkach Peugeot przeznaczonych do pieprzu można też mielić suszoną kolendrę.

Peugeot, marka, która funkcjonuje na rynku od 1810 roku, jest symbolem francuskiej gastronomii i stylu życia. Korpusy młynków Peugeot i mechanizmy mielące są produkowane we własnych zakładach we Francji. Młynki są montowane ręcznie, a następnie bardzo dokładnie sprawdzane. Bezbłędne działanie jest dla marki Peugeot oczywistością. Na mechanizmy mielące udzielana jest dożywotnia gwarancja.

KOD PRODUCENTA: 34122

O firmie Peugeot

Peugeot

Fabryka Peugeot Saveurs produkuje młynki do przypraw znane na całym świecie. Projektowanie designu, rozwój techniczny i precyzyjny montaż, to wszystko dzieje się w fabrykach firmy. Od swoich początków Peugeot stał się liderem w eksporcie młynków do przypraw i dziś dostarcza do ponad 80 krajów świata. Rozszerzył on także asortyment o produkty dla miłośników wina i kawy.