Kod: PG30971
Marka: Peugeot
Seria: Peugeot ANTIQUE
Kolor / wymiary: wys. 22 cm
Materiał: drewno bukowe

Opis produktu

Seria młynków ANTIQUE przedstawia długą historię, którą widać w produktach marki Peugeot. Dwa stulecia niezwykłych doświadczeń odbija się w patynie symbolizującej przeszłość. Starannie wybierane kawałki drewna znalezione we francuskich lasach i wyjątkowy wzór, który tworzą łyka drzew wywołuje nostalgiczne wrażenie – czujemy się jak odkrywcy cennych pamiątek w sklepie z antykami, podczas spaceru ulicami Paryża.

PARIS to młynki, które wyróżniają się spośród wszystkich innych. PARIS jest podstawowym modelem w kolekcji młynków Peugeot. Od małych po naprawdę duże – rozmiary odpowiednie na każdą okazję. Młynki różnią się literkami P i S, umiejscowionymi w górnej części młynka.

 • Specjalny mechanizm mielący stworzony tylko do mielenia pieprzu
 • Z najwyższej jakości polerowanego bukowego drewna
 • Tradycyjny design
 • Dwukierunkowy mechanizm mielący
 • Możliwość ustawienia różnych grubości mielenia za pomocą gałki
 • Wyprodukowano we Francji
 • W zestawie razem z pieprzem
 • Przedłużona 5-letnia gwarancja na korpus młynka
 • Dożywotnia gwarancja na mechanizm mielący

Dane szczegółowe o mechanizmie mielącym młynka do pieprzu Peugeot:

Mechanizm mielący złożony jest z dwurzędowej spirali zębatej, która perfekcyjnie prowadzi i trzyma poszczególne ziarnka pieprzu. Specjalny sposób zabezpieczenia mechanizmu przed korozją został objęty ochroną patentową. W rezultacie mechanizm nie tępi się i jest bardzo wytrzymały.

Jakiego pieprzu użyć?

W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów należy mielić ziarna o średnicy 5 mm lub mniejsze. Można używać pieprzu czarnego, białego lub zielonego. Mieszanki pieprzu kolorowego nie powinny zawierać więcej niż 15% pieprzu różowego (czerwonego). W młynkach Peugeot przeznaczonych do pieprzu można też mielić suszoną kolendrę.

Peugeot, marka, która funkcjonuje na rynku od 1810 roku, jest symbolem francuskiej gastronomii i stylu życia. Korpusy młynków Peugeot i mechanizmy mielące są produkowane we własnych zakładach we Francji. Młynki są montowane ręcznie, a następnie bardzo dokładnie sprawdzane. Bezbłędne działanie jest dla marki Peugeot oczywistością. Na mechanizmy mielące udzielana jest dożywotnia gwarancja.

  KOD PRODUCENTA: 30971

  O firmie Peugeot

  Peugeot

  Fabryka Peugeot Saveurs produkuje młynki do przypraw znane na całym świecie. Projektowanie designu, rozwój techniczny i precyzyjny montaż, to wszystko dzieje się w fabrykach firmy. Od swoich początków Peugeot stał się liderem w eksporcie młynków do przypraw i dziś dostarcza do ponad 80 krajów świata. Rozszerzył on także asortyment o produkty dla miłośników wina i kawy.