produkt nie jest już w sprzedaży

Kieliszki Zinfandel / Chianti Classico Sommeliers

opakowanie zawiera 1 sztukę

Opis produktu

Włoski adwokat i właściciel kilku winnic w Toskanii zwrócił uwagę, że w asortymencie produktów Riedel znajdują się kieliszki przeznaczone wyłącznie do gatunków wina pochodzenia francuskiego.

Chciałby także kieliszki do swoich własnych win. Specjaliści w dziedzinie produkcji wina Dr. Filliputti i Georg Riedel zaczęli poszukiwać kształtu, który odpowiadałby gatunkowi wina sangiovese.

Wielka część winnicy leży na wysokości od 300 do 600 m n.p.m. Intensywne światło słoneczne na zboczach w połączeniu z nieurodzajną glebą daje mineralne wina o średniej mocy, z charakterystyczną kwasowością i taninami. Wino w kieliszku prezentuje aromat czereśni i nutkę gorzkich migdałów, typowe dla tego regionu i gatunku. W pitym z tego kieliszka winie wyczuwa się owocowy smak i gładkość. Kwasowość i taniny zwieńczają przyjemne doznania czerpane z tej klasyki wśród win.

Kieliszek Zinfandel / Chianti Classico Sommeliers został wypróbowany w obecności renomowanych plantatorów winorośli we Florencji dnia 11 czerwca 1991 r. i wraz z innymi kształtami kieliszków został przyjęty przy dźwięku burzliwych oklasków.

Kieliszki Zinfandel / Chianti Classico Sommeliers Riedel polecamy do:

  • Ajaccio, Bardolino, Beaujolais Nouveau
  • Blauer Portugieser, Carignan, Chianti
  • Cótes du Roussillon, Cótes du Ventoux
  • Dolcetto, Dornfelder, Freisci, Grignolino
  • Lambrusco, Montepulciano, Patrimonio, Primitivo
  • Sangiovese, Trollinger, Vin de Corse, Zinfandel

Seria SOMMELIERS:

We współpracy z włoskim stowarzyszeniem sommelierów A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) Claus Riedel w 1973 roku w Orvieto przedstawił pierwszą serię kieliszków dla koneserów. Seria zawiera 10 różnych rozmiarów.

Od tej chwili świat win zmienił się całkowicie.

Obecnie w różnych regionach i na różnych kontynentach produkuje się wina, które wtedy nie istniały lub były zupełnie nieznane. Dlatego też tworzenie serii Sommeliers kontynuował syn Georg Riedel do chwili, gdy Sommeliers stała się wielką „vitrum winoteką” na najwyższym poziomie technologicznym.

Robert Parker, redaktor czasopisma Wine Advocate w 1991 roku napisał: "Najlepszymi kieliszkami zarówno pod względem technologii, jak również maksymalnego poczucia przyjemności są te, które produkuje firma Riedel. Efekt działania tych kieliszków na wysokiej jakości wino jest rzeczywiście niewiarygodny. Nie jestem w stanie wyrazić, jak dużą robi to różnicę."

Dzięki międzynarodowemu zainteresowaniu seria Sommeliers jest obecnie wzorcem dla innych kieliszków i stanowi najpopularniejszą na świecie serię ręcznie wydmuchiwanych kieliszków. Każdy kieliszek jest produkowany oddzielnie: górna część jest wydmuchiwana w formie, nóżka i stopka są formowane ręcznie według metod opracowanych już ponad wiek temu.

Szklarze wykorzystują przy pracy swój talent i zdolności, a dokładność jest podstawą tego, by seria kieliszków Sommeliers została rzemieślniczo opracowana zgodnie z oczekiwaniami klientów. Sommeliers są produkowane ze szkła o zawartości ołowiu powyżej 24 % .

KOD: RD440015R

Wyświetlić cały opis produktuSchować cały opis produktu