Kieliszki Rheingau Sommeliers

Kod: RD440001
Promocja Outlet
Marka: Riedel
339 zł –37 %
Kieliszki Rheingau Sommeliers
339 zł –37 % 213 zł
W magazynie (4 Szt)

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Charakter białych win z północnych regionów winiarskich (Moselle, Nadrenia, Franky, Weinviertel) w kieliszkach o tym kształcie zaprezentuje się wyjątkowo dobrze.

„Młode” (lekkie - wytrawne) wina o większej kwasowości z lekką nutką owoców rozwiną się doskonale dzięki estetycznemu kształtowi posiadającemu „spoiler kwasowości” w postaci brzegu kieliszka. Kształt kieliszka Rheingau Sommeliers zmusza, w wyniku podświadomego refleksu, do podniesienia czubka języka, z którym wino lejące się cienkim strumieniem, spotka się w pierwszej kolejności.

Kubki smakowe reagujące na słodki smak skoncentrowane są właśnie w tym miejscu, podkreśli to wyraźnie owocowy smak wina. Co więcej, czubek języka jest bardzo wrażliwy także na temperaturę i podczas degustacji pełni bardzo ważną rolę.

Na odczuwanie smaku wina duży wpływ ma funkcjonalność kieliszka. Młode wina należy podawać schłodzone, mają lekkie pozostałości dwutlenku węgla z fermentacji, które na czubku języka odczuwane są jako delikatne musowanie.

Wyraźna kwasowość jest przedstawiana jako wrażenie smakowe i odczuwana jako typowa i przyjemna. Dzięki kształtowi kieliszka, z którego wypływa wino, brzeg języka, wrażliwy na kwaśny smak, nie zetknie się z winem. Wino szybko przedostanie się na nasadę języka, gdzie przyjemne tony gorzkich migdałów w odczuciu i posmaku przedłużą i zrównoważą przyjemność czerpaną z wina.

Kieliszek Rheingau Sommeliers Riedel polecamy do:

  • Grüner Veltliner, Orvieto Classico
  • Pinot (blanc, Grigio, Gris), Riesling (kabinet)
  • Roter Veltliner, Pinot
  • Scheurebe, Sylvaner
  • Vernaccia, Vlašský riesling

Seria SOMMELIERS:

We współpracy z włoskim stowarzyszeniem sommelierów A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) Claus Riedel w 1973 roku w Orvieto przedstawił pierwszą serię kieliszków dla koneserów. Seria zawiera 10 różnych rozmiarów.

Od tej chwili świat win zmienił się całkowicie.

Obecnie w różnych regionach i na różnych kontynentach produkuje się wina, które wtedy nie istniały lub były zupełnie nieznane. Dlatego też tworzenie serii Sommeliers kontynuował syn Georg Riedel do chwili, gdy Sommeliers stała się wielką „vitrum winoteką” na najwyższym poziomie technologicznym.

Robert Parker, redaktor czasopisma Wine Advocate w 1991 roku napisał: "Najlepszymi kieliszkami zarówno pod względem technologii, jak również maksymalnego poczucia przyjemności są te, które produkuje firma Riedel. Efekt działania tych kieliszków na wysokiej jakości wino jest rzeczywiście niewiarygodny. Nie jestem w stanie wyrazić, jak dużą robi to różnicę."

Dzięki międzynarodowemu zainteresowaniu seria Sommeliers jest obecnie wzorcem dla innych kieliszków i stanowi najpopularniejszą na świecie serię ręcznie wydmuchiwanych kieliszków. Każdy kieliszek jest produkowany oddzielnie: górna część jest wydmuchiwana w formie, nóżka i stopka są formowane ręcznie według metod opracowanych już ponad wiek temu.

Szklarze wykorzystują przy pracy swój talent i zdolności, a dokładność jest podstawą tego, by seria kieliszków Sommeliers została rzemieślniczo opracowana zgodnie z oczekiwaniami klientów. Sommeliers są produkowane ze szkła o zawartości ołowiu ponad 24 %.

Parametry dodatkowe

Kategoria: Szklanki
Gwarancja: 2 lata
Waga: 1 kg
Materiał: Szkło
Rodzaj produktu: Szklanki
Seria: Riedel Sommeliers
Margin: A

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Dodaj komentarz
Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola:

Please log in again

We are sorry for interrupting your flow. Your CSRF token is probably not valid anymore. To keep your e-shop secure, we need you to log in again.

Thank you for your understanding.

Zaloguj sie