Riedel

Kieliszki Oaked Chardonnay Superleggero

1 sztuka w opakowaniu

  • 548 zł
  • w magazynie 3 szt.
Do listy życzeń

Warianty produktu:

Następne kolory:

Opis produktu

Projekt kieliszków Oaked Chardonnay kształtem wychodzi z serii Sommeliers, ale cała seria Superleggero jest smuklejsza, dłuższa i wdzięczniejsza. Różnicę poznają Państwo od pierwszego dotyku - kieliszki Superleggero są nieziemsko lekkie.

Kieliszki Oaked Chardonnay Superleggero Riedel zalecamy do:

  • Burgundy (białe),
  • Chardonnay (oaked), Corton-Charlemagne,
  • Meursault, Montrachet, Morillon (oaked),
  • Pouilly-Fuissé, Riesling (Spätlese/późny zbiór, wytrawne),
  • Riesling Smaragd, Smaragd, St. Aubin

Seria SUPERLEGGERO

Kieliszki Superleggero są kolejnym krokiem na drodze do doskonałych, ręcznie wykonanych kieliszków do wina.
Są wykonane z niewiarygodnie cienkiego i lekkiego kryształu, który jest ręcznie dmuchany przez mistrzów hutnictwa. Seria Superleggero wymaga podczas produkcji niezwykłego doświadczenia i zręczności. Smukła sylwetka jest podkreślona przez użycie najcieńszej stopki w historii huty Riedel, wyraźnie lżejsza jest też część, gdzie stopka łączy się z podstawą. Aby uświetnić ten sukces, hutnicy po raz pierwszy w historii umieścili nazwę serii na podstawie.

Nazwa Superleggero pochodzi w języka włoskiego i oznacza „superlekki“. Zgodnie z filozofią marki Riedel seria Superleggero jest zaprojektowana tak, aby uwydatnić smak wina. Serię Superleggero uzupełnia dekanter.

Maximilian Riedel, przedstawiciel 11. pokolenia hutników Riedel, twierdzi: „Biorąc pod uwagę 60 lat rozwoju, nowa seria Superleggero została zaprojektowana tak, aby połączyła magię ręcznie dmuchanego szkła i niezwykłej lekkości“.

KOD PRODUCENTA: 4425/97

O firmie Riedel

Riedel

Kieliszki marki Riedel łączą ponad 250-letnią tradycję z nowoczesnymi technologiami i innowacjami. Firma zdobyła sławę w świecie profesjonalnych sommelierów i miłośników wina dzięki kieliszkom o kształcie podporządkowanym charakterowi wina. Produkty ze szklarni Riedel są gwarancją najwyższej klasy jakości, doskonałej funkcjonalności i wyjątkowego designu.

Kod: RD442597
Marka: Riedel
Seria: Riedel Superleggero
Kolor / wymiary: wys. 25,2 cm, obj. 395 ml
Materiał: kryształ
nadaje się do zmywarki
ręczne wykonanie
ręcznie dmuchane