Kieliszki Montrachet Sommeliers

Kod: RD440007
356 zł
W magazynie (1 Szt)

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Montrachet to region winiarski w Burgundii, skąd pochodzą najszlachetniejsze i najdroższe białe wina na świecie.

Mikroklimat, dobrej jakości gleba i położenie tej winnicy w połączeniu z odmianą winorośli Chardonnay i jej klasycznym sposobem uprawy od wieków stanowi podstawę sławy tych wielkich winnic. Są to wina wielkie, kompleksowe i gęste, które charakteryzują się wysoką zawartością alkoholu i umiarkowaną kwaśnością.

Kieliszek Montrachet Sommeliers jest duży, bańkowaty, z szerokim otworem. Napój zostanie sprowadzony przede wszystkim na brzeg języka, który jest czuły na kwaśny smak, dzięki czemu zostanie zaakcentowana kwaśność wina, które uzyska więcej szlachetności i wyrazistości.

Bogaty owocowy smak późno zbieranych winorośli, słodkie składniki aromatyczne z drewna, w którym wino było przechowywane, tworzą harmonijną całość. Duża objętość kieliszka Montrachet Sommeliers daje wystarczającą przestrzeń dla pełnego bukietu, który może zaprezentować swoją różnorodność, dzięki temu wino sprawia wrażenie pełne, chociaż nie płaskie i przesadnie skoncentrowane.

Kieliszek Montrachet Sommeliers Riedel polecamy do:

  • Burgundzkie (białe), Chardonnay
  • Corton-Charlemagne, Mersault
  • Montrachet, Chardonnay z Nowego Świata
  • Pouilly- Fuissé, St. Aubin

Seria SOMMELIERS:

We współpracy z włoskim stowarzyszeniem sommelierów A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) Claus Riedel w 1973 roku w Orvieto przedstawił pierwszą serię kieliszków dla koneserów. Seria zawiera 10 różnych rozmiarów.

Od tej chwili świat win zmienił się całkowicie.

Obecnie w różnych regionach i na różnych kontynentach produkuje się wina, które wtedy nie istniały lub były zupełnie nieznane. Dlatego też tworzenie serii Sommeliers kontynuował syn Georg Riedel do chwili, gdy Sommeliers stała się wielką „vitrum winoteką” na najwyższym poziomie technologicznym.

Robert Parker, redaktor czasopisma Wine Advocate w 1991 roku napisał: "Najlepszymi kieliszkami zarówno pod względem technologii, jak również maksymalnego poczucia przyjemności są te, które produkuje firma Riedel. Efekt działania tych kieliszków na wysokiej jakości wino jest rzeczywiście niewiarygodny. Nie jestem w stanie wyrazić, jak dużą robi to różnicę."

Dzięki międzynarodowemu zainteresowaniu seria Sommeliers jest obecnie wzorcem dla innych kieliszków i stanowi najpopularniejszą na świecie serię ręcznie wydmuchiwanych kieliszków. Każdy kieliszek jest produkowany oddzielnie: górna część jest wydmuchiwana w formie, nóżka i stopka są formowane ręcznie według metod opracowanych już ponad wiek temu.

Szklarze wykorzystują przy pracy swój talent i zdolności, a dokładność jest podstawą tego, by seria kieliszków Sommeliers została rzemieślniczo opracowana zgodnie z oczekiwaniami klientów. Sommeliers są produkowane ze szkła o zawartości ponad 24 % ołowiu.

Parametry dodatkowe

Kategoria: Szklanki
Gwarancja: 2 lata
Waga: 1 kg
Materiał: Szkło
Rodzaj produktu: Szklanki
Seria: Riedel Sommeliers
Margin: A

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Dodaj komentarz
Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola:

Please log in again

We are sorry for interrupting your flow. Your CSRF token is probably not valid anymore. To keep your e-shop secure, we need you to log in again.

Thank you for your understanding.

Zaloguj sie