produkt nie jest już w sprzedaży

Kieliszki Champagne Sommeliers Collector’s Edition Black

Edycja kolekcjonerska, opakowanie zawiera 1 sztukę

Opis produktu

Pierwsza seria kieliszków produkowanych na miarę dla różnych odmian wina w 2013 roku zaprezentowała się w zupełnie nowych szatach. Fabryka firmy Riedel w austriackim Kufstein, gdzie powstała na cały świat znana seria kieliszków Sommeliers, obchodzi 40 rocznicę założenia. Na tę okazję powstały specjalne edycje kolekcjonerskie. Seria Black, czarny nieprzeźroczysty kryształ, ręcznie wydmuchiwany do najpopularniejszych kształtów kieliszków, jest adekwatnym krokiem do uczczenia takiego jubileuszu.

Kryształ uzyskuje czarną barwę przez dodanie kobaltu i manganu. Dla doświadczonych szklarzy wydmuchanie kształtu i wyciągnięcie nóżki to prawdziwe wyzwanie, ponieważ taka mieszanka ochładza się i krzepnie szybciej niż kryształ przeźroczysty. Żeby jednak zadanie nie było tylko małym wyzwaniem, poprzeczkę podwyższa jeszcze seria „R” Black, w której w nóżkach kieliszków umieszczona jest bardzo delikatna czerwona szklana struna otoczona przeźroczystym kryształem. Chociaż seria ta może być używana do delektowania się winem, to na pierwszym miejscu stanowi dzieła sztuki do dekoracji domów zapalonych kolekcjonerów win.

Kieliszek Champagne Sommeliers, klasyczny flet, dzięki jego smukłemu kształtowi i wąskiemu otworowi, szampan posiada wyraźniejszy posmak minerałów i żelaza.

Ten kształt jest wyborem wszystkich sybarytów, którzy wybierają kieliszki według ich wartości estetycznych.

Kieliszek Champagne Sommeliers Riedel polecamy do szczepów winorośli i win:

  • Cava
  • Champagne
  • Prosecco

Seria SOMMELIERS:

We współpracy z włoskim stowarzyszeniem sommelierów A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) Claus Riedel w 1973 roku w Orvieto przedstawił pierwszą serię kieliszków dla koneserów. Seria zawiera 10 różnych rozmiarów.

Od tej chwili świat win zmienił się całkowicie.

Obecnie w różnych regionach i na różnych kontynentach produkuje się wina, które wtedy nie istniały lub były zupełnie nieznane. Dlatego też tworzenie serii Sommeliers kontynuował syn Georg Riedel do chwili, gdy Sommeliers stała się wielką „vitrum winoteką” na najwyższym poziomie technologicznym.

Robert Parker, redaktor czasopisma Wine Advocate w 1991 roku napisał: "Najlepszymi kieliszkami zarówno pod względem technologii, jak również maksymalnego poczucia przyjemności są te, które produkuje firma Riedel. Efekt działania tych kieliszków na wysokiej jakości wino jest rzeczywiście niewiarygodny. Nie jestem w stanie wyrazić, jak dużą robi to różnicę."

Dzięki międzynarodowemu zainteresowaniu seria Sommeliers jest obecnie wzorcem dla innych kieliszków i stanowi najpopularniejszą na świecie serię ręcznie wydmuchiwanych kieliszków. Każdy kieliszek jest produkowany oddzielnie: górna część jest wydmuchiwana w formie, nóżka i stopka są formowane ręcznie według metod opracowanych już ponad wiek temu.

Szklarze wykorzystują przy pracy swój talent i zdolności, a dokładność jest podstawą tego, by seria kieliszków Sommeliers została rzemieślniczo opracowana zgodnie z oczekiwaniami klientów. Sommeliers są produkowane ze szkła o zawartości ponad 24 % ołowiu.

KOD: RD410008B

Wyświetlić cały opis produktuSchować cały opis produktu