Riedel

Kieliszki Chablis / Chardonnay Sommeliers

opakowanie zawiera 1 sztukę

  • 391 zł
  • w magazynie 8 szt.
Do listy życzeń

Warianty produktu:

Następne kolory:

Opis produktu

Niektóre z najbardziej szlachetnych i najdroższych wytrawnych win białych są produkowane z tego właśnie gatunku pochodzącego z Burgundii, a obecnie uprawianego w prawie wszystkich winiarskich regionach świata.

Przede wszystkim za oceanem swoją popularność Chardonnay zawdzięcza oleistej strukturze, zrównoważonym smakom dębowemu i maślanemu oraz niskiej kwasowości. Z tej odmiany powstają wina o wysokiej zawartości alkoholu, często dojrzewają w małych dębowych beczkach. Producenci wina czasami dodają kwasu winowego, aby zrównoważyć niski poziom kwasowości.

Kieliszek Chablis / Chardonnay Sommeliers został zaprojektowany w taki sposób, aby niską kwasowość zrównoważył alkohol i bogaty aromat wina, podkreśla jego miękką, aksamitną strukturę, aromat owocowy i zapewnia długi i zrównoważony posmak. Klasyczny kształt z warsztatu Riedla pozwala młodym winom ujawnić wyraźną świeżość, natomiast w starszych winach podkreśla orzechowy, korzenny aromat, typowy dla tego gatunku.

Kieliszki Chablis / Chardonnay Sommeliers, Riedel polecamy do:

  • Albarino, Bourgogne Aligoté, Bordeaux (białe)
  • Burgundzkie (białe), Chablis, Chardonnay, Chenin Blanc
  • Corton-Charlemagne, Cortese, Hermitage blanc
  • Marsanne, Meursault, Montagny, Morillon, Pinot (Blanc, Grigio, Gris)
  • Pinot, St. Joseph (blanc), Sauvignon blanc (Barrique)
  • Sauvignon-Sémillon (Barrique), Vernatsch, Viognier

Kieliszki SOMMELIERS:

We współpracy z włoskim stowarzyszeniem sommelierów A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) Claus Riedel w 1973 roku w Orvieto przedstawił pierwszą serię kieliszków dla koneserów. Seria zawiera 10 różnych rozmiarów.

Od tej chwili świat win zmienił się całkowicie.

Obecnie w różnych regionach i na różnych kontynentach produkuje się wina, które wtedy nie istniały lub były zupełnie nieznane. Dlatego też tworzenie serii Sommeliers kontynuował syn Georg Riedel do chwili, gdy Sommeliers stała się wielką „vitrum winoteką” na najwyższym poziomie technologicznym.

Robert Parker, redaktor czasopisma Wine Advocate w 1991 roku napisał: "Najlepszymi kieliszkami zarówno pod względem technologii, jak również maksymalnego poczucia przyjemności są te, które produkuje firma Riedel. Efekt działania tych kieliszków na wysokiej jakości wino jest rzeczywiście niewiarygodny. Nie jestem w stanie wyrazić, jak dużą robi to różnicę."

Dzięki międzynarodowemu zainteresowaniu seria Sommeliers jest obecnie wzorcem dla innych kieliszków i stanowi najpopularniejszą na świecie serię ręcznie wydmuchiwanych kieliszków. Każdy kieliszek jest produkowany oddzielnie: górna część jest wydmuchiwana w formie, nóżka i stopka są formowane ręcznie według metod opracowanych już ponad wiek temu.

Szklarze wykorzystują przy pracy swój talent i zdolności, a dokładność jest podstawą tego, by seria kieliszków Sommeliers została rzemieślniczo opracowana zgodnie z oczekiwaniami klientów. Sommeliers są produkowane ze szkła o zawartości ołowiu powyżej 24 % .

KOD PRODUCENTA: 4400/0

O firmie Riedel

Riedel

Kieliszki marki Riedel łączą ponad 250-letnią tradycję z nowoczesnymi technologiami i innowacjami. Firma zdobyła sławę w świecie profesjonalnych sommelierów i miłośników wina dzięki kieliszkom o kształcie podporządkowanym charakterowi wina. Produkty ze szklarni Riedel są gwarancją najwyższej klasy jakości, doskonałej funkcjonalności i wyjątkowego designu.

Kod: RD44000WP
Marka: Riedel
Seria: Riedel Sommeliers
Kolor / wymiary: wys. 21,6 cm, obj. 0,35 l
Materiał: kryształ
nadaje się do zmywarki
ręczne wykonanie
ręcznie dmuchane