-10 %

produkt nie jest już w sprzedaży

Kieliszek do degustacji Tasting glass Vinum

opakowanie zawiera 1 sztukę

Opis produktu

W przeciwieństwie do innych kieliszków, odróżniających się ze względu na gatunki wina, wymagania są zupełnie inne. Innowacyjny kształt kieliszka do degustacji Tasting glass Vinumw dużym stopniu przyczynia się do doskonalej degustacji najróżniejszych gatunków i odmian wina. Podczas degustacji wina istotne są trzy testy:

Kolor - zapach - smak
Do oceny wystarczy bardzo mała ilość wina. Wysoka nóżka kieliszka do degustacji służy jako miarka: objętość - 20 mililitrów. Kieliszek posiada nóżkę o specjalnym kształcie. Dzięki krzywiźnie wino cieknie z nóżki do czaszy. Dzięki temu można najlepiej określić kolor wina.

Do oceny zapachu wina konieczna jest jak największa powierzchnia parowania. Ciesz pokrywa tylko jedną trzecią czaszy. W celu jak najlepszego rozwinięcia zapachu, kieliszek należy ostrożnie przekręcić do pozycji poziomej, ciecz rozleje się po powierzchni czaszy do około 10 mm pod krawędź kieliszka, po czym kieliszek należy przekręcić. Przekręcając kieliszek o 360° osiągniemy całkowite zamoczenie wewnętrznej ściany kieliszka osiągając w ten sposób maksymalne natężenie zapachu

Smak wina: W celu kompleksowej oceny wina należy go również spróbować, przy czym wystarczającą ilością jest 20 mililitrów (czyli dwa małe łyki wina). Kształt kieliszka doprowadzi wino wąskim strumieniem na czubek języka, podkreślając przy tym jego owocowy smak, łącząc elementy kwaśne i jednocząc w jedno harmonijne doznanie smakowe.

Kieliszki do degustacji Tasting glass Vinum Riedel polecamy do:

  • degustacji wina

Seria VINUM:

W 1986 roku została zaprezentowana seria kieliszków Vinum - historycznie pierwsza maszynowo produkowana seria kieliszków do wina, wywodząca się z różnych gatunków wina i ich charakteru.

Ta seria zmieniła kulturę kieliszków do wina na całym świecie.

Funkcjonalne, wartościowe pod względem jakości, cenowo dostępne, produkowane w dużych ilościach - spółce Riedel udało się przekonać konsumentów i restauratorów, że przyjemność czerpana z wina zaczyna się od odpowiedniego kieliszka.

Kolekcja Vinum autorstwa Georga Riedla kieruje się zasadą, że zawartość definiuje formę. Seria jest odpowiednim wariantem Państwa „vitrum winoteki” na każdy dzień.

KOD: RD041622

Wyświetlić cały opis produktuSchować cały opis produktu