Kod: RD490028BWT
Marka: Riedel
Seria: Riedel Fatto a Mano Black and White Twisted
Kolor / wymiary: wys. 25 cm, obj. 445 ml, Ø w najszerszym miejscu 8,5 cm
Materiał: kryształ
nadaje się do zmywarki
ręczne wykonanie

Opis produktu

Unikalne kieliszki z ręcznie wykonaną czarno-białą kręconą stopką.

Szklanki Bordeaux Grand Cru Black and White Twisted to nowość 2017 roku z kolekcji Fatto a Mano, co w dosłownym tłumaczeniu z języka włoskiego znaczy "ręcznie wykonane". Austriacka firma Riedel tworząc tę serię, inspirowała się tradycyjnymi włoskimi sposobami pracy ze szkłem, które ze starannością i precyzją nadal realizowane są w hutach szkła.

Z jednej strony kieliszki zachowują ducha tradycji, z drugiej charakteryzują się delikatnymi, tak typowymi dla marki Riedel rysami. Specyficzny kształt korpusu przeznaczony do określonego rodzaju wina, bardzo delikatne, ręcznie dmuchane ścianki, prostota kształtów bez zbytecznego zdobienia i elegancka, smukła nóżka.

Prawdziwe szampany i inne wina musujące zasługują na uwypuklenie zarówno swojej lekkości oraz delikatnego zapachu, jak i nieodpartej oraz potęgującej się mocy musujących pęcherzyków. Dlatego po prostu niezbędnym jest, aby kieliszek był wyposażony w ten właściwy otwór, który umożliwi posmakować niekończącej się subtelności delikatnych bąbelków kierujących się od dna kieliszka ku ustom.

Region Champagne, skąd pochodzi prawdziwy szampan, jest najbardziej wysuniętym na północ obszarem Francji. Połączenie tutejszych gleb kredowych i wyjątkowego klimatu, naturalnie wpływa na strukturę białych win, z których słynie ten region. Fermentacja wtórna zachodząca w butelkach, to proces, który w produkcji win musujących jest obecny już od XIX w., kiedy to dzięki domieszce syropu, wyrabianie słodkich, musujących szampanów deserowych, stało się bardzo popularne. Na początku podawane w kieliszkach typu miski. Następnie to tzw. flety zyskały na popularności, ponieważ zapobiegały wylewaniu się szampana podczas przyjęć na stojąco. Około roku 1930 pojawiły się obecnie popularne, wytrawne szampany, które Riedel poleca podawać w kieliszkach typu flet, ponieważ ten kształt pozwala zabłysnąć napojowi swoim delikatnym aromatem. W kieliszkach-pucharkach czy w małych, przepełnionych kieliszkach, nawet najlepszy bukiet nie będzie w stanie się rozwinąć.

Kieliszki Champagne Wine Glass Black and White Twisted Riedel charakteryzujące się niezmiernie eleganckim kształtem, napełnione mniej więcej 120 ml wina odkryją najlepszy, wyjątkowo musujący bukiet świetnych szampanów, a na ich powierzchni wytworzą piękną, aksamitną strukturę. Delikatne bąbelki nie będą zbytnio dominować, ale skromnie dopełnią całą przyjemność płynącą z degustacji wina.

Kieliszki Champagne Wine Glass Black and White Twisted Riedel polecamy na:

  • Blanc de Blancs
  • Cava, Cuvée Prestige
  • Champagne, Champagne Rosé
  • Champagne – koktajle, Kir Royal
  • Prosecco, Sekt, wina musujące
  • Vintage Champagne, Vintage wina musujące

Kolekcja Fatto a Mano

Fatto a Mano – w dosłownym przekładzie z języka włoskiego znaczy "wykonano ręcznie". Wykonanie tej nowej serii zostało oparte na tradycyjnych metodach włoskich szklarzy z okolic Wenecji, z zachowaniem uroku huty szkła o bogatej tradycji.

Georg Riedel, przedstawiciel 10. pokolenia właścicieli firmy, za pomocą kolekcji Fatto a Mano, zamiarza rozpocząć kolorowe święto serwowania wina. Unikalna nóżka cieszy oko, a ludzki aspekt, który można poczuć dotykając szkła, to zaleta typowa dla produktów ręcznego wykonania.

Kieliszki z kolekcji Fatto a Mano są oprócz edycji Black and White Twisted dostępne z wąską, wysoką, kolorową nóżką (w zestawie biała, czarna, żółta, czerwona, zielona, niebieska).

KOD PRODUCENTA: 4900/28BWT

O firmie Riedel

Riedel

Kieliszki marki Riedel łączą ponad 250-letnią tradycję z nowoczesnymi technologiami i innowacjami. Firma zdobyła sławę w świecie profesjonalnych sommelierów i miłośników wina dzięki kieliszkom o kształcie podporządkowanym charakterowi wina. Produkty ze szklarni Riedel są gwarancją najwyższej klasy jakości, doskonałej funkcjonalności i wyjątkowego designu.

Ulepszamy dla Was Kulinę!

Obecnie przebiegają kluczowe zmiany w naszej administracji magazynowej w celu jeszcze szybszego przetwarzania Waszych zamówień. W związku z tym wysyłka wszystkich paczek jest zawieszona do 4.6.2020. Dziękujemy za wyrozumiałość!