produkt nie jest już w sprzedaży

Kieliszek Burgundy Grand Cru Sommeliers Riedel

opakowanie zawiera 1 sztukę

Opis produktu

Angielski magazyn o winie Decanter przy okazji degustacji porównawczej opisuje kieliszek Burgundy Grand Cru Sommeliers jako: „The finest Burgunder glass of all times, suitable for both young and old burgundies.” (Najlepszy kieliszek do wina burgundzkiego wszech czasów, odpowiedni do burgundów młodych oraz dojrzałych.)

Kolejnym niezwykłym wyróżnieniem dla tych wyjątkowych kształtów z 1957 roku jest fakt, że Museum of Modern Art w Nowym Jorku prezentuje ten kieliszek w swojej ekspozycji stałej.

Przez złośliwych ten piękny wyrób jest nazywany także „goldfishbowl” (akwarium dla złotej rybki), ponieważ kieliszek o pojemności większej niż 1000 ml jest wyjątkowy. (Uwaga: nigdy nie nalewać więcej niż 150 ml.)

Wina lekkie w kieliszku Burgundy Grand Cru Sommeliers nie czują się dobrze, ich niewystarczający charakter zupełnie się w nim zgubi. Natomiast wina pełne dosłownie w nim „rozkwitną” i przedstawią nawet najdelikatniejszy aromat w niespodziewanej pełni i intensywności. Czerwone odmiany winogron z cienką skórką wytwarzają wina kolorystycznie mniej intensywne, a ich kwasowość może zupełnie zepsuć przyjemność picia.

Kształt kieliszka Burgundy Grand Cru Sommeliers integruje kwasowość w smak owocowy. Wino z tego delikatnie otwartego kształtu spływa bezpośrednio na język i wzmacnia smak owoców i słodkich składników aromatycznych. Dzięki temu w ustach odbywa się podniecająca gra owoców z kwasowością, która harmonijnie uzupełnia wrażenia czerpane z tego wina.

Kieliszki Burgundy Grand Cru Sommeliers Riedel polecamy do:

  • Barbaresco, Barolo, Beaujolais Grand Cru
  • Blauburgunder, Burgundzkie (czerwone), Gamay
  • Clos de Vougeot, Dornfelder, Echézaux, Moulin a vent
  • Musigny, Nuits Saint Georges, Pommard
  • Romanée Saint Vivant, Santenay
  • Volnay, Vosne - Romanée, Nebbiolo, Pinot Noir

Seria SOMMELIERS:

We współpracy z włoskim stowarzyszeniem sommelierów A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) Claus Riedel w 1973 roku w Orvieto przedstawił pierwszą serię kieliszków dla koneserów. Seria zawiera 10 różnych rozmiarów.

Od tej chwili świat win zmienił się całkowicie.

Obecnie w różnych regionach i na różnych kontynentach produkuje się wina, które wtedy nie istniały lub były zupełnie nieznane. Dlatego też tworzenie serii Sommeliers kontynuował syn Georg Riedel do chwili, gdy Sommeliers stała się wielką „vitrum winoteką” na najwyższym poziomie technologicznym.

Robert Parker, redaktor czasopisma Wine Advocate w 1991 roku napisał: "Najlepszymi kieliszkami zarówno pod względem technologii, jak również maksymalnego poczucia przyjemności są te, które produkuje firma Riedel. Efekt działania tych kieliszków na wysokiej jakości wino jest rzeczywiście niewiarygodny. Nie jestem w stanie wyrazić, jak dużą robi to różnicę."

Dzięki międzynarodowemu zainteresowaniu seria Sommeliers jest obecnie wzorcem dla innych kieliszków i stanowi najpopularniejszą na świecie serię ręcznie wydmuchiwanych kieliszków. Każdy kieliszek jest produkowany oddzielnie: górna część jest wydmuchiwana w formie, nóżka i stopka są formowane ręcznie według metod opracowanych już ponad wiek temu.

Szklarze wykorzystują przy pracy swój talent i zdolności, a dokładność jest podstawą tego, by seria kieliszków Sommeliers została rzemieślniczo opracowana zgodnie z oczekiwaniami klientów. Sommeliers są produkowane ze szkła o zawartości ołowiu powyżej 24 % .

KOD: RD440016

Wyświetlić cały opis produktuSchować cały opis produktu