MAUVIEL

Kawiarka miedziana

drewniana rękojeść

  • 1 689,00 zł
  • w magazynie 4 szt.
    kolejne sztuki: na zamówienie
Do listy życzeń

Warianty produktu:

Następne kolory:

Kod: ML447000
Marka: MAUVIEL
Seria: MAUVIEL M’tradition
Kolor / wymiary: Ø na górze 6 cm, Ø na dole 15,5 cm, wys. z pokrywką 15,5 cm, wys. bez pokrywki 11,5 cm, obj. 0,75 l
Materiał: drewno
miedź
wnętrze ocynowane

Opis produktu

Metalowa kawiarka o tradycyjnym wyglądzie stanowi piękny dodatek do klasycznej i nowoczesnej kuchni.

Miedziana kawiarka Mauviel M´tradition

Wykonana w całości z polerowanej miedzi o grubości 1,2–2 mm kawiarka została zaprojektowana w tradycyjnym stylu z uroczą kuleczką na pokrywce i rękojeścią z przyjemnego drewna. Podczas przygotowywania porannej filiżanki ulubionego napoju przeniesie Państwa do przytulnej francuskiej kuchni czy baru, zapach gorącej kawy przygotowanej ze świeżo zmielonych ziarenek wprost zachęca do chwili zamyślenia i medytacji. Wystarczy dać się porwać temu nastrojowi i wpuścić do swojej kuchni ciepło i przychylność dawnych czasów.

Kawiarka inspirowana jest sprawdzonymi od lat naczyniami typowymi dla Normandii.

Oprócz aromatycznej kawy mogą w niej Państwo przygotować również herbatę lub inne gorące napoje, łącznie z uwodzicielską dla każdego smakosza gorącą czekoladą. Pokrywka kawiarki posiada zabezpieczenie przed rozszczelnieniem, dzięki czemu przyrządzanie gorącego napoju jest w pełni bezpieczne.

Spodoba się zarówno zwolennikom tradycyjnych naczyń, jak i miłośnikom nowoczesnego designu, poszukującym oryginalnych przedmiotów, które potrafią ożywić proste, minimalistyczne wnętrza. Ta tradycyjna – lub, jeśli Państwo wolą, "retro" – kawiarka sprawi radość także w roli oryginalnego prezentu.

Dowodem na wysoką jakość obróbki rzemieślniczej jest wykorzystanie mocnych nitów miedzianych do połącznia poszczególnych części oraz tradycyjny, konwencjonalny sposób cynowania wewnętrznej strony kawiarki (zamiast przemysłowej metody elektrolitycznej).

Praktyczna, szykowna, krótko mówiąc – prawdziwa Francuzka!

Tradycyjne przygotowanie kawy

Kawiarkę opłukać gorącą wodą, następnie napełnić zimną wodą, a następnie doprowadzić do wrzenia na kuchence. Odstawić i wsypać odmierzoną ilość delikatnej, mielonej kawy: średnio mocna kawa – 2 łyżeczki na 1 filiżankę, mocniejsza kawa 3 łyżeczki na filiżankę. Zamieszać i pozostawić na 5 minut, aby fusy opadły. Tak przygotowaną kawę nalać bezpośrednio do filiżanki lub do porcelanowego dzbanka.

Podawanie napoju

Kawiarka umożliwia utrzymanie napoju ciepłego przez długi czas. Kawa przygotowana we french pressie, kawa filtrowana lub kawa przygotowana w inny sposób pozostanie ciepła przez cały wieczór – wystarczy podgrzewać kawiarkę na najniższym stopniu kuchenki. W ten sposób można podawać również przygotowaną wcześniej herbatę lub gorącą czekoladę.

Nadaje się do użytku na wszystkich źródłach ciepła. Należy myć ręcznie.

KOD PRODUCENTA: 4470-00

O firmie MAUVIEL

MAUVIEL

Firma Mauviel została założona 190 lat temu w Normandii. To znaczy w regionie znanym z produkcji naczyń miedzianych i akcesoriów kuchennych. Jej asortyment obejmuje naczynia z powierzchnią nieprzywierającą, naczynia wykonane z dwóch lub więcej materiałów lub warstwowe naczynia.