produkt nie jest już w sprzedaży

Karafka z wklęsłym dnem Taverno

Opis produktu

Karafka z wklęsłym dnem Taverno marki WMF wykonana z ręcznie formowanego szkła. Jej objętość pozwala winu uwolnić jego aromaty i rozkoszować się tym, co w nim najlepsze. Wino nalewa się w taki sposób, aby karafka była w połowie pełna. Wtedy wino ma wystarczająco dużo tlenu i może "oddychać".

Dekantację, czyli zlewanie wina z butelki do karafki poleca się w przypadku czerwonego wina. Głównym powodem jest oddzielenie czystego wina od osadów opadłych na dno butelki (nie mają one wpływu na walory wina). Kiedy wino zacznie "oddychać", lepiej rozwinie się jego bukiet.

W serii Taverno WMF zaprojektowanej przez Jonasa Wagella przejawia się zamiłowanie tego projektanta do minimalistycznych kształtów w połączeniu z najwyższej jakości materiałami.

W serii Taverno znajdą Państwo gustowną, ręcznie dmuchaną szklaną karafkę z korkowym zamknięciem, nad którą żaden miłośnik nowoczesnego designu i klasycznych kształtów nie przejdzie obojętnie. Kolekcję dopełniają ręcznie dmuchane szklanki na wodę lub wino z wyjątkowym, masywniejszym dnem, dekanter z wklęsłym dnem oraz minimalistyczne zestawy sałatkowe.

KOD: WM0917532000

Wyświetlić cały opis produktuSchować cały opis produktu