WMF

Karafka z wklęsłym dnem Taverno

  • 151 zł
  • w magazynie 1 szt.
Do listy życzeń

Warianty produktu:

Następne kolory:

Kod: WM0917532000
Marka: WMF
Seria: WMF Taverno
Designer: Jonas Wagell
Kolor / wymiary: wys. 19,5 cm, obj. 1,5 l
Materiał: nie nadaje się do mycia w zmywarce
szkło ręcznie dmuchane WMF

Opis produktu

Karafka z wklęsłym dnem Taverno marki WMF wykonana z ręcznie formowanego szkła. Jej objętość pozwala winu uwolnić jego aromaty i rozkoszować się tym, co w nim najlepsze. Wino nalewa się w taki sposób, aby karafka była w połowie pełna. Wtedy wino ma wystarczająco dużo tlenu i może "oddychać".

Dekantację, czyli zlewanie wina z butelki do karafki poleca się w przypadku czerwonego wina. Głównym powodem jest oddzielenie czystego wina od osadów opadłych na dno butelki (nie mają one wpływu na walory wina). Kiedy wino zacznie "oddychać", lepiej rozwinie się jego bukiet.

W serii Taverno WMF zaprojektowanej przez Jonasa Wagella przejawia się zamiłowanie tego projektanta do minimalistycznych kształtów w połączeniu z najwyższej jakości materiałami.

W serii Taverno znajdą Państwo gustowną, ręcznie dmuchaną szklaną karafkę z korkowym zamknięciem, nad którą żaden miłośnik nowoczesnego designu i klasycznych kształtów nie przejdzie obojętnie. Kolekcję dopełniają ręcznie dmuchane szklanki na wodę lub wino z wyjątkowym, masywniejszym dnem, dekanter z wklęsłym dnem oraz minimalistyczne zestawy sałatkowe.

KOD PRODUCENTA: 09.1753.2000

O firmie WMF

WMF

Marka WMF jest synonimem niemieckiej precyzji, tradycji, nowoczesnych technologii i trendów. Celem firmy jest zapewnienie swoim klientom doskonałego sprzętu do gotowania i serwowania. Ergonomiczne, wyrafinowane produkty wysokiej jakości szczycą się szeregiem nagród za design i patenty technologiczne.