-23 %

produkt nie jest już w sprzedaży

Jubileuszowy zestaw kieliszków Burgundy Grand Cru Sommeliers

2 szt. w opakowaniu podarunkowym

Opis produktu

2x Kieliszki Burgundy Grand Cru Sommeliers, Riedel, nr prod.: RD440016

Anglielski magazyn o winie Decanter przy okazji porównawczej degustacji opisał kieliszek Burgundy Grand Cru Sommeliers w ten sposób: "The finest Burgunder glass of all times, suitable for both young and old burgundies" (Najlepszy kieliszek do wina burgundzkiego wszechczasów, idealny do młodych jak i dojrzałych win)

Innym niezwykłym uznaniem dla tego wyjątkowego kształtu z 1957 roku jest fakt, że Museum of Modern Art (New York) wystawia ten kieliszek w swojej stałej ekspozycji.

Złośliwcy ten piękny twór nazywają "goldfishbowl" (szklana kula dla złotej rybki), ponieważ naczynie do picia o pojemności wiekszej niż 1000 ml jest po prostu unikalne. (Uwaga: proszę nigdy nie nalewać więcej niż 150 ml)

Lekkie wina w kieliszku Burgundy Grand Cru Sommeliers nie czują się dobrze, ich niewystarczająca wyrazistość zupełnie w nim zniknie. Wina dojrzałe natomiast dosłownie w nim "rozkwitną", prezentując nawet najdelikatniejszy aromat w nieoczekiwanej pełni i intensywności. Szczepy win czerwonych z cienką skórką produkują mniej intensywne pod względem koloru wina z cierpkością, która może zupełnie zniszczyć zażytek z picia wina.

Kształt kieliszka Burgundy Grand Cru Sommeliers cierpkość integruje ze samkiem owoców. Wino z tego delikatnie otwartego kształtu płynie prosto na język i wzmacnia owocowy smak i słodkie nuty wina. Dzięki temu w ustach rozwinie się ekscytująca gra owoców i cierpkości, która harmonijnie dopełni wrażenia smakowe tego wina.

Kieliszki Burgundy Grand Cru Sommeliers Riedel zalecamy do:

  • Barbaresco, Barolo, Beaujolais Grand Cru
  • Blauburgunder, burgundzkie (czerwone), Gamay
  • Clos de Vougeot, Dornfelder, Echézaux, Moulin a vent
  • Musigny, Nuits Saint Georges, Pommard
  • Romanée Saint Vivant, Santenay
  • Volnay, Vosne - Romanée, Nebbiolo, Pinot Noir

Seria SOMMELIERS:

We współpracy z włoskim stowarzyszeniem sommelierów A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) Claus Riedel w 1973 roku w Orvieto przedstawił pierwszą serię kieliszków dla koneserów. Seria zawiera 10 różnych rozmiarów.

Od tej chwili świat win zmienił się całkowicie.

Obecnie w różnych regionach i na różnych kontynentach produkuje się wina, które wtedy nie istniały lub były zupełnie nieznane. Dlatego też tworzenie serii Sommeliers kontynuował syn Georg Riedel do chwili, gdy Sommeliers stała się wielką „vitrum winoteką” na najwyższym poziomie technologicznym.

Robert Parker, redaktor czasopisma Wine Advocate w 1991 roku napisał: "Najlepszymi kieliszkami zarówno pod względem technologii, jak również maksymalnego poczucia przyjemności są te, które produkuje firma Riedel. Efekt działania tych kieliszków na wysokiej jakości wino jest rzeczywiście niewiarygodny. Nie jestem w stanie wyrazić, jak dużą robi to różnicę."

Dzięki międzynarodowemu zainteresowaniu seria Sommeliers jest obecnie wzorcem dla innych kieliszków i stanowi najpopularniejszą na świecie serię ręcznie wydmuchiwanych kieliszków. Każdy kieliszek jest produkowany oddzielnie: górna część jest wydmuchiwana w formie, nóżka i stopka są formowane ręcznie według metod opracowanych już ponad wiek temu.

Szklarze wykorzystują przy pracy swój talent i zdolności, a dokładność jest podstawą tego, by seria kieliszków Sommeliers została rzemieślniczo opracowana zgodnie z oczekiwaniami klientów. Sommeliers są produkowane ze szkła o zawartości ponad 24 % ołowiu.

KOD: RD240016

Wyświetlić cały opis produktuSchować cały opis produktu

Ulepszamy dla Was Kulinę!

Obecnie przebiegają kluczowe zmiany w naszej administracji magazynowej w celu jeszcze szybszego przetwarzania Waszych zamówień. W związku z tym wysyłka wszystkich paczek jest zawieszona do 4.6.2020. Dziękujemy za wyrozumiałość!