produkt nie jest już w sprzedaży

Garnek parowy 28 cm Vitaliano Rosso

Silargan®, z pokrywką i nierdzewną wkładką do gotowania na parze

Opis produktu

Garnek parowy Vitaliano Rosso zawiera:

 • 1 garnek Ø 28 cm
 • 1 pokrywkę szklaną
 • 1 wkładkę do gotowania na parze

Garnek parowy Vitaliano wykorzystuje specjalnie skonstruowaną wkładkę do gotowania na parze z dobrej jakości stali nierdzewnej z wygodnymi, odpornymi na temperaturę uchami. Dzięki wykorzystaniu wkładki do gotowania na parze woda z garnka się nie wyleje. Nie potrzeba nawet cedzaka. Wkładkę do gotowania na parze należy wyciągnąć z garnka i odstawić do ocieknięcia. Wkładka nierdzewna jest higieniczna, pod względem zapachu i smaku neutralna. Można jej używać do zdrowego gotowania lub podgrzewania na parze.

Naczynia serii Vitaliano, krótki opis:

 • Dobre jakościowo, wytrzymałe i bardzo eleganckie garnki ze stożkowymi liniami w modnych kolorach
 • Idealne naczynia do energooszczędnego gotowania z użyciem małej ilości wody
 • Przystosowane do gotowania, pieczenia, serwowania i przechowywania jedzenia
 • Pokrywki wykonane ze szkła żaroodpornego, przystosowane do użycia w piekarniku do temperatury 180°C
 • Ucha / uchwyty z polerowanej stali nierdzewnej podczas gotowania nagrzewają się minimalnie
 • Idealnie poszerzone brzegi garnków do wygodnego odcedzania bez rozlewania
 • Z unikalnego opatentowanego materiału Silargan®
 • Materiał jest wyjątkowo twardy, odporny na zarysowania, ekstremalnie gładki i łatwo się czyści
 • Nie zawiera niklu, idealny dla alergików
 • Garnki z systemem piętrowym do zaoszczędzenia miejsca
 • Można myć w zmywarce
 • Przystosowane do wszystkich rodzajów kuchenek, w tym indukcyjnych
 • Do dyspozycji w 4 kolorach: waniliowy, brązowy, czarny, specjalny czerwony

Naczynia Vitaliano stanowią wyjątkowepołączenie jakości, innowacyjnych funkcji i doskonałej estetyki nowocześnie pojmowanego designu śródziemnomorskiego. Seria Vitaliano została zainspirowana stylem życia na południu. Masywne, ale jednocześnie eleganckie garnki ze stożkowymi liniami i żywymi kolorami wskazują na włoski rozmach. Nawet na przestrzeni lat nie tracą swojego blasku.

Naczynia Vitaliano sąidealne nie tylko do gotowania, ale także doserwowania i przechowywaniaprzygotowanego jedzenia. Te garnki najwyższej jakości są wykonanez unikalnego materiału Silargan®. Chodzi o wyjątkowy materiał o gładkiej ceramicznej powierzchni, który jest bardzo wytrzymały i odporny na zarysowania. Silit udziela na materiałSilargan® gwarancji na 30 lat!

Garnki są przystosowane do gotowania z użyciem małej ilości wody. Przygotowane potrawy zachowują więcej witamin, substancji mineralnych, naturalny kolor i charakterystyczny aromat. Dzięki wykorzystanym materiałom są bowiemidealnie przystosowane do pieczenia i gotowania z dużą wydajnością energetyczną. Garnki Vitaliano są wykonane z jednego kawałka stali, dlatego też ciepło rozchodzi się równomiernie i szybko. Unikalny materiał Silargan® długo utrzymuje ciepło, w ten sposób również dzięki wykorzystaniu pomysłowych pokrywek oszczędza cenną energię i czas.

Następną zaletą garnków z tej serii jest możliwość ich wykorzystania w piekarniku. Garnki posiadają stabilne, ergonomiczne ucha z polerowanej stali nierdzewnej, które wytrzymują temperatury do 250 °C. Ciężkie pokrywki zostały zaprojektowane do energooszczędnego gotowania. Do ich produkcji użyto żaroodpornego szkła i dobrej jakości polerowanej stali nierdzewnej, można ich używać w piekarniku w temperaturze maks. 180 °C.

Garnki i pokrywki z serii Vitaliano czyści się łatwo, dzięki gładkiej powierzchni. Naczynia są także przystosowane do mycia w zmywarce. Dostępne w kolorze waniliowym, brązowym, czarnym i wyjątkowym czerwonym Vitaliano, który się wyraźnie zmienia. W ciemniejszym pomieszczeniu i przy sztucznym oświetleniu jest ciemny, natomiast w świetle dziennym jest jasnoczerwony.

Ostrzeżenie:

 • Podczas używania w piekarniku należy wykorzystać do manipulacji naczyniami chwytaków do gorących garnków.
 • Gorących pokrywek nie chłodzić gwałtownie, aby nie doszło do uszkodzenia pod wpływem szoku termicznego.
 • Do czyszczenia nie używać abrazyjnych (ściernych) gąbeczek lub szczoteczek.

Na temat wykorzystanego materiału i technologii:

NIE JEST TO POWIERZCHNIA NIEPRZYWIERAJĄCA! Do smażenia zawsze należy używać oleju lub innego rodzaju tłuszczu! Puste naczynie z tłuszczem lub olejem rozgrzać na 3/4 mocy kuchenki, a następnie NATYCHMIAST zmniejszyć temperaturę do 1/3 mocy lub mniej. Naczynia świetnie przewodzą ciepło, mniejsza temperatura jest wystarczająca do dopieczenia posiłku. Wystarczy po prostu pozostawić potrawę tak długo, aż zarumieni się jej spodnia część, wtedy bez problemu mięso lub inna przyrządzana potrawa odklei się od dna.

Firma Silit opracowała unikalny materiał Silargan® produkowany za pomocą najnowocześniejszej technologii. Silargan® prezentuje doskonałą syntezę specjalnej ferromagnetycznej stali i bardzo odpornej high-tech ceramicznej powierzchni. Garnki z Silarganu® są ucieleśnieniem najwyższej jakości naczyń, które cechują się długim okresem żywotności. Silit daje na materiał Silargan® dłuższą gwarancję na 30 lat!

Naczynia wykonane z Silarganu® są wytrzymałe i odporne na zarysowania. Silargan® to najbardziej odpowiedni materiał do produkcji naczyń w celu zapewnienia zdrowego odżywiania i świadomego stylu życia. Jest neutralny w smaku. Co więcej nie zawiera niklu. Jest najlepszym rozwiązaniem dla alergików.

KOD: SL2131284949

Wyświetlić cały opis produktuSchować cały opis produktu