produkt nie jest już w sprzedaży

Garnek owalny z pokrywką obj. 6 l antracytowy Charcoal

ceramika Flame®

Opis produktu

Garnek owalny z pokrywką obj. 6 l jest idealny do powolnego duszenia, gotowania i oczywiście do pieczenia.

Produkty z serii Flame® dzięki zastosowaniu specjalnego materiału ceramicznego, odpornego na wszystkie bezpośrednie źródła ciepła, można stosować nie tylko do pieczenia w piekarniku, ale również do gotowania na dowolnej kuchence. Podstawka adaptacyjna (do nabycia osobno) umożliwia stosowanie naczyń z serii Flame® również na kuchenkach indukcyjnych.

Ponieważ dno ceramiki Flame® nie jest glazurowane, przed pierwszym użyciem konieczne jest przygotowanie naczynia zgodnie z poniższą instrukcją, dzięki której zostaną zamknięte pory w ceramice. Dzięki zagotowaniu mleka zapobiegną Państwo przenikaniu wilgoci przez ceramikę, a naczynie będzie doskonale przygotowane na kolejne wyzwanie kulinarne.

  • Do naczynia nalać mleko (może to być również mleko sojowe) w takiej ilości, aby zakryło całe dno
  • Doprowadzić do wrzenia
  • Kiedy mleko zacznie wrzeć, wyłączyć palnik i zostawić naczynie do wystygnięcia
  • Zamiast mleka w naczyniu można gotować 150 g (1/2 kubka) ryżu w ¼ l wody przez 5 minut
  • Przed schowaniem naczynia zawsze należy wytrzeć je do sucha

Każdy egzemplarz Emile Henry jest oryginałem: wszystkie naczynia wykonane są ręcznie ze stuprocentowo naturalnego materiału, co pozwala czerpać autentyczną przyjemność z kuchni francuskiej i sztuki korzystania z życia. Wysokiej jakości glina z Burgundii jest razem z glazurą wypalana w temperaturze 1100°C. Dlatego naczynia Emile Henry Flame® są odporne na uderzenia i zarysowania, co umożliwia nie tylko pieczenie w nich, ale również porcjowanie i serwowanie dań. Wszystkie naczynia można stosować w mikrofalówce. Naczynia Emile Henry można natychmiast po wyjęciu z zamrażalnika włożyć do piekarnika lub mikrofalówki. Wszystkie naczynia Emile Henry posiadają trwałe kolory i można je oczywiście myć w zmywarce.

KOD: EH794560

Wyświetlić cały opis produktuSchować cały opis produktu