Emile Henry

Garnek owalny z pokrywką obj. 4,7 l antracytowy Charcoal

ceramika Flame®

  • 572 zł
  • w magazynie 3 szt.
    kolejne sztuki: niedostępne, wyprzedano
Do listy życzeń

Warianty produktu:

Następne kolory:

Kod: EH794547
Marka: Emile Henry
Seria: Emile Henry Charcoal
Kolor / wymiary: antracytowy Charcoal / 31 x 24 x 17 cm, obj. 4,7 l
Materiał: ceramika Flame®
można trzymać w zamrażalniku
można używać na wszystkich typach kuchenek oprócz indukcji
można używać w mikrofalówce
nadaje się do piekarnika do 300°C
nadaje się do zmywarki

Opis produktu

Garnek owalny z pokrywką obj. 4,7 l jest idealny do powolnego duszenia, gotowania i oczywiście do pieczenia.

Produkty z serii Flame® dzięki zastosowaniu specjalnego materiału ceramicznego, odpornego na wszystkie bezpośrednie źródła ciepła, można stosować nie tylko do pieczenia w piekarniku, ale również do gotowania na dowolnej kuchence. Podstawka adaptacyjna (do nabycia osobno) umożliwia stosowanie naczyń z serii Flame® również na kuchenkach indukcyjnych.

Ponieważ dno ceramiki Flame® nie jest glazurowane, przed pierwszym użyciem konieczne jest przygotowanie naczynia zgodnie z poniższą instrukcją, dzięki której zostaną zamknięte pory w ceramice. Dzięki zagotowaniu mleka zapobiegną Państwo przenikaniu wilgoci przez ceramikę, a naczynie będzie doskonale przygotowane na kolejne wyzwanie kulinarne.

  • Do naczynia nalać mleko (może to być również mleko sojowe) w takiej ilości, aby zakryło całe dno
  • Doprowadzić do wrzenia
  • Kiedy mleko zacznie wrzeć, wyłączyć palnik i zostawić naczynie do wystygnięcia
  • Zamiast mleka w naczyniu można gotować 150 g (1/2 kubka) ryżu w ¼ l wody przez 5 minut
  • Przed schowaniem naczynia zawsze należy wytrzeć je do sucha

Każdy egzemplarz Emile Henry jest oryginałem: wszystkie naczynia wykonane są ręcznie ze stuprocentowo naturalnego materiału, co pozwala czerpać autentyczną przyjemność z kuchni francuskiej i sztuki korzystania z życia. Wysokiej jakości glina z Burgundii jest razem z glazurą wypalana w temperaturze 1100°C. Dlatego naczynia Emile Henry Flame® są odporne na uderzenia i zarysowania, co umożliwia nie tylko pieczenie w nich, ale również porcjowanie i serwowanie dań. Wszystkie naczynia można stosować w mikrofalówce. Naczynia Emile Henry można natychmiast po wyjęciu z zamrażalnika włożyć do piekarnika lub mikrofalówki. Wszystkie naczynia Emile Henry posiadają trwałe kolory i można je oczywiście myć w zmywarce.

KOD PRODUCENTA: EH794547

O firmie Emile Henry

Emile Henry

Emile Henry to tradycyjna francuska marka produkująca oryginalną burgundzką ceramikę wysokiej jakości. Jej produkty z Burgundii czasem zaczęły pojawiać się w kuchniach poza krajem koguta galijskiego i są obecnie postrzegane jako idealne połączenie nowoczesnej technologii i tradycyjnego podejścia.