Kod: ST1133806
Marka: Staub
Seria: Staub Vitamines wiśniowa
Kolor / wymiary: wiśniowy / Ø 26 cm, obj. 5,2 l, masa 5,5 kg
Materiał: nadaje się do gotowania indukcyjnego
żeliwo Staub

Opis produktu

Dokładne wymiary:

  • ⌀ 26 cm, szerokość z uchwytami 33 cm
  • wysokość z pokrywką i wkładką do gotowania na parze 19 cm, bez pokrywki 12 cm
  • obj. 5,2 l
  • masa 5,5 kg

Garnek okrągły, żeliwny to niezastąpiony, ponadczasowy pomocnik przy duszeniu, pieczeniu, gotowaniu zup i potraw jednogarnkowych. Gotowanie potraw w emaliowanym garnku żeliwnym STAUB czyli “COCOTTE” jest niesamowicie łatwe.

Garnek okrągły, żeliwny Staub należy do niezbędnego wyposażenia kuchni, każdy powinien go mieć.

Garnek z wkładką parową przeznaczony jest do zdrowego gotowania na parze. Na przykład warzywa, ziemniaki, kurczak, czy też filet z łososia - będą gotowe w okamgnieniu, zachowując wartościowe witaminy. Taki sposób gotowania potraw jest naprawdę bardzo zdrowy, ponieważ nie powoduje on utraty witamin i soli mineralnych zawartych w żywności. Wkład do gotowania na parze z produktami wystarczy umieścić w garnku nad wrzącą wodą i zamknąć pokrywkę.

Garnek stanowi łącze kuchenki z Twoim stołem, ponieważ dania można podawać wprost w garnku. Przygotowane dania utrzymują temperaturę i będą się one świetnie prezentowały na stole.

Emaliowana powierzchnia wewnętrzna jest matowo czarna i sprawia, że każda przygotowana potrawa ma subtelny i delikatny smak. Zamknięty obieg pary oraz maleńkie wypustki na wewnętrznej stronie pokrywki stwarzają idealne warunki do powolnego gotowania i duszenia.

Słynni szefowie kuchni uwielbiają naczynia żeliwne Staub z powodu ich wyjątkowych właściwości: długiego utrzymywania temperatury, podkreślania smaku potraw oraz praktycznej niezniszczalności.

Garnek okrągły, wiśniowy ⌀ 26 cm Staub - krótki opis:

  • Wypustki na wewnętrznej stronie pokrywki do potraw przyrządzanych „na małym ogniu”
  • Łatwe gotowanie, idealne zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych kucharzy
  • Naczynie z emaliowanego żeliwa, wyjątkowo trwałe, odporne na korozję, zachowujące kolory, odporne na stłuczenie, o idealnej przewodności cieplnej
  • Gładkie dno odpowiednie do wykorzystania na wszystkich rodzajach kuchenek, w tym indukcyjnych
  • Produkt został poddany rygorystycznym procedurom badań w celu zapewnienia trwałej i optymalnej wartości użytkowej oraz podkreślenia smaku Twoich potraw

UWAGA: Przez producenta został zmieniony design wkładki do gotowania na parze, gdzie wkładka siedzi bezpośrednio na garnku i nie wkłada się do środka. Zostały także usunięte otwory wokół obwodu z powodu utraty efektu parowania. Zaletą nowego typu jest to, że można teraz w garnku umieścić więcej potraw i rzeczywista ilość przygotowywanej żywności wzrośnie.

KOD PRODUCENTA: 113 38 06

O firmie Staub

Staub

Francuska firma Staub od 1974 roku produkuje naczynia żeliwne znane na całym świecie. Wszystkie typowe produkty tej marki są nieprzywierające i wysoce odporne na szoki temperaturowe i zarysowania. Właśnie dlatego są one tak popularne i są obecnie sprzedawane w ponad 50 krajach.