Kod: ST1101218
Marka: Staub
Seria: Staub Noir, Gris & Bleu - grafitowa
Kolor / wymiary: grafitowo-szary / Ø 12 cm, obj. 0,4 l, masa 1,3 kg
Materiał: nadaje się do gotowania indukcyjnego
nadaje się do piekarnika do 250°C
nadaje się do zmywarki
żeliwo Staub

Opis produktu

Okrągły, żeliwny garnek ⌀ 12 cm francuskiego producenta Staub w grafitowo-szarym odcieniu to ponadczasowy pomocnik, na którym zawsze możemy polegać. Idealny do przyrządzania potraw jednogarnkowych, gotowania zup, duszenia mięsa i warzyw, pieczenia i przyrządzania różnego rodzaju gulaszy i ragout. Przygotowanie posiłku w emaliowanym, żeliwnym garnku typu „Cocotte” będzie nie tylko niezwykle proste, ale dzięki wielokrotnemu użyciu Państwa posiłki będą coraz to smaczniejsze!

Okrągły garnek Staub jest nieocenionym pomocnikiem prawdziwych gospodyń domu, pasjonatów gotowania i profesjonalistów. Wspaniały design emaliowanego garnka stwarza nić łączącą kuchenkę i Państwa stół, więc przygotowane potrawy można efektownie i stylowo serwować bezpośrednio z naczynia. Dzięki wybornej akumulacji ciepła, potrawy zachowają temperaturę przez dłuższy czas, bez potrzeby przykrywania. Teraz każdy może bez problemu nałożyć sobie kolejną porcję!

Emaliowana powierzchnia wewnętrzna jest matowo-czarna i sprawia, że potrawy nie przywierają do dna. Dzięki solidnej, świetnie leżącej w dłoni pokrywce z małymi wypustkami na wewnętrznej stronie, dochodzi do całkowitego zamknięcia obiegu pary. Niezbędna wilgotność, wszystkie smaki i aromaty pozostają bezpieczne wewnątrz garnka i podczas naprawdę długiego czasu powolnego gotowania i duszenia. Garnki Cocotte marki Staub zatrzymują podczas gotowania ok. 10% więcej wilgoci niż produkty konkurencji! Dajcie Państwo swoim daniom czas: właśnie dzięki powolnemu przyrządzaniu będziecie mogli cieszyć się łagodnym i delikatnym posiłkiem.

 • ⌀ 12 cm, ⌀ dna 10,2 cm, szerokość z uchami 16 cm
 • Wysokość z pokrywką 8,7 cm, bez pokrywki 5,5 cm
 • Objętość 0,4 l, masa 1,3 kg
 • Łatwe przyrządzanie potraw, świetny wybór dla początkujących i profesjonalnych kucharzy
 • Gotowanie na wolnym ogniu, duszenie czy pieczenie, od pełnych smaku bulionów do ostrych gulaszy
 • Garnek typu „Cocotte” jest odpowiedni także do zapiekania w piekarniku/pod grillem
 • Można także wykorzystać do pieczenia chleba
 • Idealny do bezpośredniego podawania posiłków na stole
 • Niezwykle trwałe naczynie z emaliowanego, odlewanego żelaza, utrzymujące kolor, odporne na korozję i odpryśnięcia
 • Wspaniała przewodność cieplna utrzyma pokarmy ciepłe przez długi czas
 • Wypustki na wewnętrznej stronie pokrywki dla zachowania właściwej wilgotności
 • Gładkie dno jest odpowiednie do używania na wszystkich źródłach ciepła, łącznie z indukcją
 • Ułatwiona manipulacja dzięki dwóm praktycznym uchom
 • Produkt przeszedł surowe testy dla zagwarantowania trwałej i optymalnej funkcjonalności
 • Łatwe w konserwacji – wystarczy ciepła woda z środkiem do mycia naczyń
 • Odpowiednie do zmywarki do naczyń, zalecamy jednak mycie ręczne

Ważna uwaga: Mimo tego, że emaliowana warstwa jest niezwykle wytrzymała, w celu powstrzymania ewentualnego zarysowania zalecamy podczas gotowania używanie plastikowych, silikonowych lub drewnianych przyborów. Emaliowane naczynia żeliwne należy rozgrzewać stopniowo, aby nie zostały narażone na uszkodzenia spowodowane szokiem termicznym!

Francuska marka Staub wywodzi się z Alzacji, która znana jest ze sztuki kulinarnej i wybornych potraw przyrządzanych ze składników najwyższej jakości. Oferta produktów firmy obejmuje szerokie spektrum naczyń przeznaczonych dla zapalonych kucharzy-amatorów i profesjonalistów, którzy szukają autentyczności i emocjonujących przeżyć podczas przygotowywania tych najsmaczniejszych potraw. Do najbardziej znanych produktów Staub należą emaliowane garnki żeliwne z pokrywkami typu „Cocotte” w szerokiej gamie kolorów, wielkości i kształtów, ale i cały szereg dalszych, wytrzymałych żeliwnych produktów, od patelni, przez brytfanny, aż po czajniki do herbaty.

W produktach Staub tradycyjne rzemiosło łączy się z bezkonkurencyjnymi technologiami produkcji. Najwyższą jakość produktów doceniają renomowani restauratorzy i szefowie kuchni na całym świecie, więc możecie być Państwo pewni, że dzięki naczyniom Staub wyczarujecie najpyszniejsze potrawy także w Waszych kuchniach.

KOD PRODUCENTA: 110 12 18

O firmie Staub

Staub

Francuska firma Staub od 1974 roku produkuje naczynia żeliwne znane na całym świecie. Wszystkie typowe produkty tej marki są nieprzywierające i wysoce odporne na szoki temperaturowe i zarysowania. Właśnie dlatego są one tak popularne i są obecnie sprzedawane w ponad 50 krajach.