produkt nie jest już w sprzedaży

Garnek niski 16 cm Nature Blue

Silargan®, pokrywka nierdzewna z systemem przesuwnym

Opis produktu

Naczynia z serii Nature, krótki opis:

 • Naczynia stworzone dla entuzjastów zdrowego gotowania i pieczenia
 • Znakomicie nadają się do serwowania i przechowywania przygotowanych potraw
 • Pokrywki wykonane ze stali nierdzewnej z silikonowymi uchwytami, przeznaczone są do używania w piekarniku do temperatury 70°C
 • Pokrywka z systemem przesuwnym ułatwia odparowywanie i odcedzanie wody
 • Wytrzymałe, energooszczędne dno przeznaczone jest do wszystkich rodzajów kuchenek, także indukcyjnych
 • Uchwyty wykonane ze stali nierdzewnej są odporne na ciepło
 • Z unikalnego, opatentowanego materiału Silargan®
 • Materiał, z którego wykonane są garnki, jest wyjątkowo twardy, odporny na zarysowania, ekstremalnie gładki i łatwo się czyści
 • Pomysłowo poszerzone brzegi garnków zapewniają wygodne odcedzanie bez rozlewania
 • Nie zawiera niklu, idealny dla alergików
 • Garnki z systemem piętrowym dla zaoszczędzenia miejsca

Rewolucyjna seria Nature wprowadza do kuchni modną, białą barwę, czarny, pełen elegancji kolor, oraz czarujące odcienie natury - zielony i niebieski. Wytrzymałe, jednakże estetyczne i wyrafinowane garnki Nature są idealnym połączeniem wytwornej i praktycznej formy.

Naczynia zyskają uznanie nie tylko miłośników zdrowego gotowania, ale staną się niezastąpioną pomocą przy serwowaniu i przechowywaniu przygotowanych dań. Piękne kolory ożywią Państwa wnętrza i sprawią, że gotowanie stanie się jeszcze bardziej przyjemne.

Niemiecka marka Silit, nieustanny lider na rynku naczyń wysokiej jakości, przedstawia garnki pierwszorzędnego gatunku z serii Nature, wykonanej z unikalnego materiału Silargan®. Ten wyjątkowy materiał o gładkiej, ceramicznej powierzchni jest bardzo wytrzymały, twardy i odporny na zarysowania. Silit udziela na materiał Silargan® gwarancji na 30 lat!

Garnki są odpowiednie do gotowania z użyciem małej ilości wody, dlatego przygotowane przez Państwa potrawy zachowają więcej witamin, substancji mineralnych, naturalny kolor i charakterystyczny aromat. Dzięki wykorzystanym materiałom, garnki są idealnie przystosowane do pieczenia i gotowania z dużą wydajnością energetyczną. Garnki Nature są wykonane z jednego kawałka stali, dlatego też ciepło rozchodzi się równomiernie i szybko. Unikalny materiał Silargan® długo utrzymuje temperaturę, a wykorzystanie pomysłowych pokrywek oszczędzi Państwa cenną energię i czas.

Następną zaletą garnków z tej serii jest możliwość wykorzystania ich w piekarniku. Garnki posiadają stabilne, ergonomiczne ucha z polerowanej stali nierdzewnej, które wytrzymują temperatury do 250°C. Ciężkie pokrywki zostały zaprojektowane do energooszczędnego gotowania. Do ich wykonania użyto żaroodpornego szkła i wysokiej jakości polerowanej stali nierdzewnej. Pokrywki ze specjalnym systemem przesuwnym ułatwiają odparowywanie i kontrolowanie temperatury podczas gotowania. Dzięki specjalnym pokrywkom, odcedzanie jest bezpieczne, a durszlak zbędny! Silikonowe uchwyty chronią przed poparzeniem i ułatwiają odcedzanie.

Dzięki gładkiej powierzchni i możliwości wyjęcia systemu odcedzającego, garnki i pokrywki z serii Nature są łatwe w konserwacji. Naczynia nadają się do mycia w zmywarce.

Ostrzeżenie:

 • Podczas pieczenia w piekarniku, do wkładania i wyjmowania naczyń, należy używać chwytaków do gorących garnków.
 • Gorących pokrywek nie należy chłodzić gwałtownie, aby nie doszło do uszkodzenia pod wpływem szoku termicznego.
 • Do czyszczenia nie należy używać abrazyjnych (ściernych) gąbeczek lub szczoteczek.

Na temat wykorzystanego materiału i technologii:

NIE JEST TO POWIERZCHNIA NIEPRZYWIERAJĄCA! Do smażenia zawsze należy używać oleju lub innego rodzaju tłuszczu! Puste naczynie z tłuszczem lub olejem rozgrzać na 3/4 mocy kuchenki, a następnie NATYCHMIAST zmniejszyć temperaturę do 1/3 mocy lub mniej. Naczynia świetnie przewodzą ciepło, mniejsza temperatura jest wystarczająca do dopieczenia posiłku. Wystarczy po prostu pozostawić potrawę tak długo, aż zarumieni się jej spodnia część, wtedy bez problemu mięso lub inna przyrządzana potrawa odklei się od dna.

Firma Silit opracowała unikalny materiał Silargan® produkowany za pomocą najnowocześniejszej technologii. Silargan® prezentuje doskonałą syntezę specjalnej ferromagnetycznej stali i bardzo odpornej powierzchni ceramicznej high-tech. Garnki wykonane z Silarganu® są ucieleśnieniem najwyższej jakości naczyń z długą żywotnością. Silit udziela na materiał Silargan® przedłużonej gwarancji na 30 lat!

Naczynia wykonane z Silarganu® są wytrzymałe i odporne na zarysowania. Silargan® to odpowiedni materiał do produkcji naczyń, które są kamieniem milowy na drodze do zdrowego odżywiania i świadomego stylu życia. Jest neutralny w smaku. Co więcej, nie zawiera niklu. Jest najlepszym rozwiązaniem dla alergików.

  KOD: SL2101299448

  Wyświetlić cały opis produktuSchować cały opis produktu