Emile Henry

Forma do pieczenia 3 szt. bagietek paryskich antracytowa Charcoal

w opakowaniu podarunkowym

  • 464,00 zł
  • na zamówienie
Do listy życzeń

Warianty produktu:

Następne kolory:

Kod: EH795506
Marka: Emile Henry
Seria: Emile Henry Charcoal
Kolor / wymiary: antracytowy Charcoal / 39 x 24 cm
Materiał: można trzymać w zamrażalniku
można używać w mikrofalówce
nadaje się do piekarnika do 300°C
nadaje się do zmywarki

Opis produktu

Ciepły, pulchny chleb z chrupiącą skórką, puszyste bagietki paryskie i lekkie tosty. Nie uwierzyliby Państwo, ile autentycznej radości może sprawić śniadanie z domowym pieczywem. Tradycyjnemu przygotowaniu trzeba poświęcić wprawdzie trochę czasu, nagrodą jednak będzie zachwyt nad chrupiącym pieczywem, w którym będzie można wyczuć pasję i troskę. Jeżeli dodadzą Państwo do tego domowy dżem czy świeże masło, śniadanie szybko stanie się w Państwa domu ulubionym i najbardziej wyczekiwanym posiłkiem. Odkrywanie domowego pieczywa na nowo to powrót do tradycji – do czasów, kiedy prawdziwy dom pachniał świeżym chlebem.

Ponieważ doskonałość bagietek francuskich związana jest z procesem ich pieczenia, designerzy marki Emile Henry poświęcili opracowaniu formy wiele lat. Wynik ich pracy doskonale symuluje warunki panujące w profesjonalnym ceramicznym piecu. Wilgoć, która powstaje w początkowej fazie pieczenia, jest powoli odprowadzana przez otwory w górnej części formy – dokładnie w takiej ilości, aby miąższ pozostał pulchny, a skórka delikatna i chrupiąca. Najlepszą bagietkę i poziom jej kruchości można ocenić również za pomocą słuchu.

Każdy egzemplarz Emile Henry jest oryginałem: wszystkie naczynia wykonane są ręcznie ze stuprocentowo naturalnego materiału, co pozwala czerpać autentyczną przyjemność z kuchni francuskiej i sztuki korzystania z życia. Wysokiej jakości glina z Burgundii jest razem z glazurą wypalana w temperaturze 1100°C. Dlatego naczynia Emile Henry są odporne na uderzenia i zarysowania, co umożliwia nie tylko pieczenie w nich, ale również porcjowanie i serwowanie dań. Wszystkie naczynia można stosować w mikrofalówce. Naczynia Emile Henry można natychmiast po wyjęciu z zamrażalnika włożyć do piekarnika lub mikrofalówki. Wszystkie naczynia Emile Henry posiadają trwałe kolory i można je oczywiście myć w zmywarce.

Rady, jak delektować się prawdziwymi bagietkami francuskimi "po parysku", czyli o którejkolwiek porze dnia:

  • Na śniadanie z masłem i dżemem
  • Po prostu do kawy lub gorącej czekolady
  • Z dojrzewającym serem, gotowanym jajkiem czy pasztetem
  • Nadziewać serkiem, szynką, tuńczykiem lub sałatką
  • Jako dodatek do dowolnego dania głównego
  • Przede wszystkim muszą być świeże – zawsze i wszędzie

KOD PRODUCENTA: EH795506

O firmie Emile Henry

Emile Henry

Emile Henry to tradycyjna francuska marka produkująca oryginalną burgundzką ceramikę wysokiej jakości. Jej produkty z Burgundii czasem zaczęły pojawiać się w kuchniach poza krajem koguta galijskiego i są obecnie postrzegane jako idealne połączenie nowoczesnej technologii i tradycyjnego podejścia.