produkt nie jest już w sprzedaży

Ecompact® system do gotowania na parze, pieczenia i wędzenia z wkładką nierdzewną czarny

Silargan®, z pokrywką szklaną i termometrem

Opis produktu

Ecompact® system zawiera:

 • 1 brytfannę z Silarganu®
 • 1 pokrywkę szklaną
 • 1 termometr
 • 1 parową nierdzewną wkładkę wysoką z dwoma rozdzielaczami

Niemiecka firma Silit, wieloletni lider w produkcji wysokiej jakości naczyń, prezentuje fascynującyEcompact® system do gotowania na parze, pieczenia i wędzenia wykonany z unikanego materiału Silargan®. Ten wyjątkowy materiał o gładkiej ceramicznej powierzchni jest bardzo wytrzymały, twardy i odporny na zarysowania. Silit udziela na materiał Silargan® gwarancji na 30 lat!

Ecompact® jest wyjątkowym połączeniem garnka parowego i brytfanny z unikalnego materiału Silargan®. Zmienia zwykłe gotowanie w przyjemność. Dzięki materiałowi Silargan®, ecompact® jest doskonale przystosowany do energooszczędnego pieczenia i gotowania. Brytfanna jest wykonana z jednego kawałka stali, dlatego też ciepło rozchodzi się równomiernie i szybko. Unikalny materiał Silargan® długo utrzymuje ciepło, w ten sposób wraz z wykorzystaniem pomysłowych pokrywek oszczędza cenną energię i czas.

Ecompact® wykorzystuje oszczędne metody duszenia i gotowania na parze, którapozwala zachować w jedzeniu więcej witamin, minerałów i mikroelementów. Ta metoda gotowania jest odpowiednia dla potraw, które nie muszą być smażone lub chrupiące. Jedzenie nie leży w wodzie, dlatego nie zostaje pozbawione składników odżywczych, które w sobie zawiera, zachowuje naturalny kolor i jednocześnie intensywnie rozwija swój smak. Nie trzeba używać tłuszczu, dużej ilości przypraw lub soli.

Chcąc zaoszczędzić czas i energię, możnagotować kilka produktów na raz. W tym celu można użyć perforowanej nierdzewnej wkładki parowej. Nie trzeba się obawiać, że jedzenie wyschnie, że się przypali czy też, że smaki i aromaty poszczególnych produktów zmieszają się ze sobą. Dzięki gotowaniu na parze smaki poszczególnych produktów będą bardziej intensywne. Warzywa się nie rozgotują, mięso pozostanie soczyste, a kruche mięso ryb się nie rozpadnie.

Następną zaletą jest możliwość użycia Ecompact® w piekarniku. Ucha brytfanny z polerowanej stali nierdzewnej są odporne na temperatury do 250 °C. Do produkcji energooszczędnej pokrywki użyto żaroodpornego szkła i najwyższej jakości polerowanej stali nierdzewnej, można jej używać w piekarniku w temperaturze do 200 °C. Co więcej, termometr pomaga utrzymywać optymalną temperaturę gotowania.

Ecompact® jest także idealny do wędzenia. Dym, który przenika przez przygotowywane jedzenie w kierunku do góry, nadaje jedzeniu wyrazisty dymny aromat.

Gotowanie na parze jest dla dzisiejszej eko generacji coraz bardziej popularne, jest uważane zanajzdrowszy sposób gotowania w ogóle. Dlatego system ecompact® jest idealny dla nowoczesnej, kolorowej i zdrowej kuchni. Dzięki wykorzystanym materiałom jest przystosowany także do serwowania i przechowywania przygotowanego jedzenia. Co więcej, ecompact® czyści się łatwo, dzięki gładkiej powierzchni. Brytfannę, pokrywkę (bez termometru) i nierdzewną wkładkę można myć w zmywarce do naczyń.

System ecompact® krótki opis:

 • Z unikalnego, opatentowanego materiałuSilargan®
 • Materiał jest nadzwyczaj twardy, odporny na zarysowania, ekstremalnie gładki i łatwo się czyści
 • Nie zawiera niklu, idealny dla alergików
 • Umożliwia niezwykle smaczne i energooszczędne gotowanie bez tłuszczu
 • Wysoka wkładka parowa ze szlachetnej stali nierdzewnej z regulowanymi rozdzielaczami
 • Idealnie zaprojektowane brzegi do wygodnego odcedzania bez rozlewania
 • Ergonomiczne ucha z polerowanej stali nierdzewnej
 • Pokrywka wykonana jest z żaroodpornego szkła, przystosowana do pieczenia w piekarniku w temperaturze do 200 °C
 • Termometr do kontrolowanego gotowania z wyznaczoną optymalną temperaturą
 • Można myć w zmywarce do naczyń z wyjątkiem termometru
 • Przystosowanado wszystkich rodzajów kuchenek, w tym indukcyjnych

Ostrzeżenie:

 • Podczas używania w piekarniku do manipulacji naczyniami stosować chwytaki do gorących garnków.
 • Gorących pokrywek nie chłodzić gwałtownie, aby nie doszło do uszkodzenia pod wpływem szoku termicznego.
 • Do czyszczenia nie używać abrazyjnych (ściernych) gąbeczek lub szczoteczek.
 • Termometr nie jest przystosowany do mycia w zmywarce do naczyń.

Na temat wykorzystanego materiału i technologii:

NIE JEST TO POWIERZCHNIA NIEPRZYWIERAJĄCA! Do smażenia zawsze należy używać oleju lub innego rodzaju tłuszczu! Puste naczynie z tłuszczem lub olejem rozgrzać na 3/4 mocy kuchenki, a następnie NATYCHMIAST zmniejszyć temperaturę do 1/3 mocy lub mniej. Naczynia świetnie przewodzą ciepło, mniejsza temperatura jest wystarczająca do dopieczenia posiłku. Wystarczy po prostu pozostawić potrawę tak długo, aż zarumieni się jej spodnia część, wtedy bez problemu mięso lub inna przyrządzana potrawa odklei się od dna.

Firma Silit opracowała unikalny materiał Silargan® produkowany za pomocą najnowocześniejszej technologii. Silargan® prezentuje doskonałą syntezę specjalnej ferromagnetycznej stali i bardzo odpornej high-tech powierzchni ceramicznej. Garnki z Silarganu® są ucieleśnieniemnajwyższej jakości naczyń, które cechują się długim okresem żywotności. Silit udziela na materiałSilargan® dłuższej gwarancji na 30 lat!

Naczynia wykonane z Silarganu® są wytrzymałe i odporne na zarysowania. Silargan® to najbardziej odpowiedni materiał do produkcji naczyń w celu zapewnienia zdrowego odżywiania i świadomego stylu życia. Jest neutralny w smaku. Co więcej nie zawiera niklu. Jest najlepszym rozwiązaniem dla alergików.

KOD: SL2136266112

Wyświetlić cały opis produktuSchować cały opis produktu

Ulepszamy dla Was Kulinę!

Obecnie przebiegają kluczowe zmiany w naszej administracji magazynowej w celu jeszcze szybszego przetwarzania Waszych zamówień. W związku z tym wysyłka wszystkich paczek jest zawieszona do 4.6.2020. Dziękujemy za wyrozumiałość!