Kod: EH111520
Marka: Emile Henry
Seria: Emile Henry Flour
Kolor / wymiary: biały Flour / 16 x 12 x 18 cm, obj. 0,9 l
Materiał: ceramika HR®
nadaje się do zmywarki

Opis produktu

Mniej znaczy więcej. Ceramiczny dzbanek został delikatnie ulepszony – teraz bez problemu zmieści się w lodówce. Dzięki mniejszym rozmiarom jest także lżejszy i łatwiejszy w manipulacji, nawet jeśli napełniony jest po brzegi Państwa ulubionym napojem. Udoskonalony dziubek do wylewania sprawi, że podczas serwowania obędzie się bez plam na obrusie. Piękny dzbanek będzie ozdobą każdego zastawionego stołu, w letnich miesiącach sprawdzi się także jako naczynie na borówki lub wazon na polne kwiaty. To przedmiot, który swoim wiejskim wyglądem sprawi, że atmosfera country zagości nawet w cetrum pełnych zgiełku miast.

Naczynia Emile Henry dzięki zastosowaniu technologii High Resistance® są odporne na uderzenia i zarysowania, dlatego nadają się nie tylko do pieczenia, ale również do porcjowania i serwowania dań. Wszystkie naczynia można stosować w mikrofalówce. Naczynia Emile Henry po wyjęciu z zamrażalnika można natychmiast włożyć do piekarnika lub mikrofalówki. Naczynia z tej serii nie są przeznaczone do stosowania na bezpośrednich źródłach ciepła, takich jak kuchenki gazowe lub elektryczne. Wszystkie naczynia firmy Emile Henry można myć w zmywarce. Wytrzymują temperaturę do 250°C.

Emile Henry jest tradycyjną francuską firmą, która od 1850 roku zaopatruje gospodarstwa domowe w burgundzką ceramikę wysokiej jakości. Wszystkie produkty w dużej części wytwarzane są ręcznie, dlatego każdy egzemplarz jest oryginałem. Symbol wybity od spodu - np. JN3 nie jest numerem produkcyjnym Twojego dzbanka lub formy. Chodzi o podpis rzemieślnika i jednocześnie ulotne wspomnienie chwili zrodzenia wyrobu we francuskim mieście Marcigny.

KOD PRODUCENTA: EH111520

O firmie Emile Henry

Emile Henry

Emile Henry to tradycyjna francuska marka produkująca oryginalną burgundzką ceramikę wysokiej jakości. Jej produkty z Burgundii czasem zaczęły pojawiać się w kuchniach poza krajem koguta galijskiego i są obecnie postrzegane jako idealne połączenie nowoczesnej technologii i tradycyjnego podejścia.