Riedel

Dekanter Margaux

odpowiedni do standardowych butelek o obj. 0,75 l

  • 568 zł
  • w magazynie 2 szt.
Do listy życzeń

Warianty produktu:

Następne kolory:

Kod: RD201703
Marka: Riedel
Seria: Riedel M
Kolor / wymiary: wys. 15,3 cm, obj. 1,680 l, Ø w najszerszym miejscu 16,1 cm
Materiał: kryształ
nadaje się do zmywarki
ręczne wykonanie

Opis produktu

Dekanter Margaux, tak jak dekantery Macon i Marne z tej samej kolekcji, został zainspirowany kształtem klasycznych butelek na koniak lub whisky. Już na pierwszy rzut oka wyróżnia się jego owalny kształt przypominający formę dzwonu. Od teraz atmosfera stylowych barów i winiarni z dawnych lat jest na wyciągnięcie ręki. Równocześnie jednak prostota naczynia zmierza w kierunku tak popularnego obecnie minimalizmu, co na pewno skradnie serca wszystkich miłośników nowoczesnego designu.

Proste linie i kształty są ponadczasowymi elementami, które tworzą zarys następujących po sobie generacji projektantów, widoczny w designie produktu.

Duże, okrągłe dno, wypukły kształt przypominający jabłko i równe gardło – oto ręcznie dmuchany kryształowy dekanter Margaux, który zaprojektowano, mając na uwadze maksymalną łatwość użycia. Jeśli lubią Państwo klasyczne kształty lub nowoczesny, prosty styl, dekanter Margaux będzie zawsze unikalnym towarzyszem na zastawionym stole, pozwalającym grać główną rolę winu. Niewymagająca manipulacja i praktyczność zostaną docenione przede wszystkim przez tych, dla których dekantery o złożonych kształtach są zbyt skomplikowane. W prostocie siła!

Kolekcja M

W roku 2017 Riedel zaprezentował kolekcję ręcznie wyrabianych kryształowych dekanterów "M" – Macon, Margaux i Marne, które dostały swoje imiona w spadku po winiarskich obszarach leżących w południowo–zachodniej Francji w regionie Nowa Akwitania. Dzięki ich twórcy, Maximilianowi J. Riedelowi, nowe kształty umożliwiają delikatną dekantację, świetnie sprawdzą się w parze ze starszymi rocznikami czerwonych win, a także z młodymi białymi winami.

Ich prostota jest niesamowicie klasyczna, ale jednocześnie ponadczasowa i nowoczesna. Sam Maximilian Riedel mówi, że styl kolekcji "M" dotrzymuje kroku współczesnym trendom zmierzającym ku minimalizmowi: "Powrót do korzeni. Mimo tego, że dekantery Riedel z funkcją podwójnej lub potrójnej dekantacji są niezmiernie praktyczne, dla niektórych sposób ich użycia może być zbyt skomplikowany. Tworząc trzy nowe dekantery "M" postawiliśmy krok w tył i oferujemy alternatywę, która w pełni odzwierciedla ducha współczesności."

Rozważania Christiana Moueixa na temat dekantacji:

"Osobiście preferuję dekantację zarówno dla win młodych, jak również dla dojrzalszych. W przypadku win dojrzałych dekantacja jest wyrazem szacunku, w przypadku win młodych jest wyrazem zaufania. Dekantacja win dojrzałych na chwilę przed podaniem spowoduje, że kolor i klarowność nie zostaną naruszone przez osady, które powstały w winie podczas przechowywania. Dekantacja młodych win na kilka godzin przed serwowaniem umożliwi winu rozwinięcie swojego bukietu, nabycie pewnego stopnia dojrzałości, który wino mogłoby osiągnąć tylko po wieloletnim przechowywaniu.“

KOD PRODUCENTA: 2017/03

O firmie Riedel

Riedel

Kieliszki marki Riedel łączą ponad 250-letnią tradycję z nowoczesnymi technologiami i innowacjami. Firma zdobyła sławę w świecie profesjonalnych sommelierów i miłośników wina dzięki kieliszkom o kształcie podporządkowanym charakterowi wina. Produkty ze szklarni Riedel są gwarancją najwyższej klasy jakości, doskonałej funkcjonalności i wyjątkowego designu.

Ulepszamy dla Was Kulinę!

Obecnie przebiegają kluczowe zmiany w naszej administracji magazynowej w celu jeszcze szybszego przetwarzania Waszych zamówień. W związku z tym wysyłka wszystkich paczek jest zawieszona do 4.6.2020. Dziękujemy za wyrozumiałość!