Riedel

Dekanter Bacchus

opakowanie zawiera 1 sztukę

  • 2 275 zł
  • w magazynie 1 szt.
Do listy życzeń

Warianty produktu:

Następne kolory:

Kod: RD201501
Marka: Riedel
Kolor / wymiary: wys. 21 cm, dł. 50 cm, obj. 1801 ml
Materiał: kryształ
nadaje się do zmywarki
ręcznie dmuchane

Opis produktu

Riedel przedstawia dekanter Bacchus –ręcznie dmuchany, w kształcie złotego rogu. Nazwa pochodzi od rzymskiego boga wina i pod postacią kolejnego, najwyższej jakości produktu dla miłośników wina i marki Riedel, wprowadza ducha klasycznej mitologii do współczesności.

Dekanter ten został zaprojektowany przez Maximiliana J. Riedela, przedstawiciela 11. pokolenia szklarzy Riedel: „Starałem się stworzyć doskonałe narzędzie, które opowiadałoby historię psotnego i wesołego rzymskiego boga, za pomocą języka wina”.

Do czyszczenia tego dekantera proszę nie używać środka do czyszczenia karaf i dekanterów Riedel.

Rozważania Christiana Moueixa na temat dekantacji:

„Osobiście preferuję dekantację zarówno dla win młodych, jak również dla dojrzalszych. W przypadku win dojrzałych dekantacja jest wyrazem szacunku, w przypadku win młodych jest wyrazem zaufania. Dekantacja win dojrzałych na chwilę przed podaniem spowoduje, że kolor i klarowność nie zostaną naruszone przez osady, które powstały w winie podczas przechowywania. Dekantacja młodych win na kilka godzin przed serwowaniem umożliwi winu rozwinięcie swojego bukietu, nabycie pewnego stopnia dojrzałości, który wino mogłoby osiągnąć tylko po wieloletnim przechowywaniu.“

KOD PRODUCENTA: 2015/01

O firmie Riedel

Riedel

Kieliszki marki Riedel łączą ponad 250-letnią tradycję z nowoczesnymi technologiami i innowacjami. Firma zdobyła sławę w świecie profesjonalnych sommelierów i miłośników wina dzięki kieliszkom o kształcie podporządkowanym charakterowi wina. Produkty ze szklarni Riedel są gwarancją najwyższej klasy jakości, doskonałej funkcjonalności i wyjątkowego designu.