Dekanter Ayam white stripe

Kod: RD201603
Outlet
Marka: Riedel
1 490 zł –20 %
Dekanter Ayam white stripe
1 490 zł –20 % 1 190 zł
W magazynie (2 Szt)

1 sztuka w opakowaniu

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Riedel przedstawia Ayam, dekanter stworzony specjalnie z okazji 260. rocznicy założenia Riedel Crystal. Sam dyrektor generalny Maximilian J. Riedel podjął się roli designera, mając na celu stworzenie wyjątkowego innowacyjnego kształtu. Projektanta zainspirowała sylwetka kury Ayam cemani (kura pochodząca z Indonezji), którą przetworzył do najczystszych linii. Właśnie okazja rocznicy była silną inspiracją do stworzenia nowoczesnego oraz funkcjonalnego designu, aby w symboliczny sposób zaznaczyć, w jakim kierunku firma chce podążać w przyszłości.

Dwukomorowy kształt dekantera przyśpieszy dekantację wina, ponieważ wino będzie odpoczywać w dwóch komorach. Podczas nalewania jest ono napowietrzone w pierwszej komorze, aby następnie do drugiej komory wpłynęła ilość idealna do serwowania. Kształt dekantera został zaprojektowany z naciskiem na balans. Przekonująca jest tutaj niezwykła funkcja zawieszenia. Dekanter można postawić na stole, ale również zawiesić na brzegu stołu czy baru. Praca z nim jest wygodna i bezpieczna. Doskonała konstrukcja oraz perfekcyjne wyważenie zachwyci wszystkich miłośników wina.

Ręcznie wykonany przez mistrzów szklarstwa w fabryce Riedel w Tyrolu. W ofercie wariant przezroczysty oraz z białym/czarnym pasem.

Do czyszczenia tego dekantera nie należy używać środka do czyszczenia dekanterów i karafek Riedel, ponieważ mogłoby dojść do zablokowania kuleczek w wąskiej części dekantera.

Rozważania Christiana Moueixa na temat dekantacji:

"Osobiście preferuję dekantację zarówno dla win młodych, jak również dla dojrzalszych. W przypadku win dojrzałych dekantacja jest wyrazem szacunku, w przypadku win młodych jest wyrazem zaufania. Dekantacja win dojrzałych na chwilę przed podaniem spowoduje, że kolor i klarowność nie zostaną naruszone przez osady, które powstały w winie podczas przechowywania. Dekantacja młodych win na kilka godzin przed serwowaniem umożliwi winu rozwinięcie swojego bukietu, nabycie pewnego stopnia dojrzałości, który wino mogłoby osiągnąć tylko po wieloletnim przechowywaniu.“

Parametry dodatkowe

Kategoria: Dekantery
Gwarancja: 2 lata
Rodzaj produktu: Dekanter

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Dodaj komentarz
Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: