Riedel

Dekanter Ayam clear Riedel

możliwość zawieszenia

  • 1 568 zł
  • w magazynie 2 szt.
    kolejne sztuki: na zamówienie
Do listy życzeń

Warianty produktu:

Następne kolory:

Kod: RD201601
Marka: Riedel
Kolor / wymiary: przezroczyste szkło, wys. 28,7 cm, obj. 1,7 l
Materiał: kryształ
nadaje się do zmywarki
ręcznie dmuchane

Opis produktu

opakowanie zawiera 1 sztukę

Riedel przedstawia Ayam, dekanter stworzony specjalnie z okazji 260. rocznicy założenia Riedel Crystal. Sam Maximilian J. Riedel podjął się roli designera, mając na celu stworzenie wyjątkowego innowacyjnego kształtu. Projektanta zainspirowała sylwetka kury Ayam cemani (kura pochodząca z Indonezji), którą przetworzył do najczystszych linii. Właśnie okazja rocznicy była silną inspiracją do stworzenia nowoczesnego oraz funkcjonalnego designu, aby w symboliczny sposób zaznaczyć, w jakim kierunku firma chce podążać w przyszłości.

Dwukomorowy kształt dekantera przyśpieszy dekantację wina, ponieważ wino będzie odpoczywać w dwóch komorach. Podczas nalewania jest ono napowietrzone w pierwszej komorze, aby następnie do drugiej komory wpłynęła ilość idealna do serwowania. Kształt dekantera został zaprojektowany z naciskiem na balans. Przekonująca jest tutaj niezwykła funkcja zawieszenia. Dekanter można postawić na stole, ale również zawiesić na brzegu stołu czy baru. Praca z nim jest wygodna i bezpieczna. Doskonała konstrukcja oraz perfekcyjne wyważenie zachwyci wszystkich miłośników wina.

Ręcznie wykonany przez mistrzów szklarstwa w fabryce Riedel w Tyrolu. W ofercie wariant przezroczysty oraz z białym/czarnym pasem.

Do czyszczenia tego dekantera nie należy używać środka do czyszczenia dekanterów i karafek Riedel, ponieważ mogłoby dojść do zablokowania kuleczek w wąskiej części dekantera.

Rozważania Christiana Moueixa na temat dekantacji:

"Osobiście preferuję dekantację zarówno dla win młodych, jak również dla dojrzalszych. W przypadku win dojrzałych dekantacja jest wyrazem szacunku, w przypadku win młodych jest wyrazem zaufania. Dekantacja win dojrzałych na chwilę przed podaniem spowoduje, że kolor i klarowność nie zostaną naruszone przez osady, które powstały w winie podczas przechowywania. Dekantacja młodych win na kilka godzin przed serwowaniem umożliwi winu rozwinięcie swojego bukietu, nabycie pewnego stopnia dojrzałości, który wino mogłoby osiągnąć tylko po wieloletnim przechowywaniu.“

KOD PRODUCENTA: 2016/01

O firmie Riedel

Riedel

Kieliszki marki Riedel łączą ponad 250-letnią tradycję z nowoczesnymi technologiami i innowacjami. Firma zdobyła sławę w świecie profesjonalnych sommelierów i miłośników wina dzięki kieliszkom o kształcie podporządkowanym charakterowi wina. Produkty ze szklarni Riedel są gwarancją najwyższej klasy jakości, doskonałej funkcjonalności i wyjątkowego designu.