Riedel

Atrakcyjny zestaw podarunkowy kieliszków 5+1 gratis Old World Syrah Fatto a Mano

różne kolory nóżek

 • 1 882 zł
 • w magazynie 1 szt.
Do listy życzeń

Warianty produktu:

Następne kolory:

Kod: RD790041
Marka: Riedel
Seria: Riedel Fatto a Mano Colors
Kolor / wymiary: wys. 25 cm, obj. 650 ml, Ø w najszerszym miejscu 9,6 cm
Materiał: kryształ
nadaje się do zmywarki
ręczne wykonanie

Opis produktu

Oryginalny zestaw podarunkowy kieliszków 5+1 gratis z ręcznie wykonanymi nóżkami w 6 różnych kolorach.

Opakowanie podarunkowe Old World Syrah Fatto a Mano zawiera 6 szt. kieliszków z ręcznie wyrabianymi nóżkami w sześciu różnych kolorach – białym, czarnym, żółtym, czerwonym, zielonym i niebieskim. Zestaw będzie pięknym i oryginalnym prezentem. Warto ożywić swój winny bar tym atrakcyjnym, wielobarwnym kompletem – zestaw 6 szt. dostępny jest w cenie 5 pojedynczych kieliszków!

Kieliszki Old World Syrah są częścią nowej kolekcji z roku 2017 Fatto a Mano, co w dosłownym tłumaczeniu z języka włoskiego znaczy "ręcznie wykonane". Austriacka firma Riedel tworząc tę serię, inspirowała się tradycyjnymi włoskimi sposobami pracy ze szkłem, które ze starannością i precyzją nadal realizowane są w hutach szkła.

Z jednej strony kieliszki zachowują ducha tradycji, z drugiej charakteryzują się delikatnymi, tak typowymi dla marki Riedel rysami. Specyficzny kształt korpusu przeznaczony do określonego rodzaju wina, bardzo delikatne, ręcznie dmuchane ścianki, prostota kształtów bez zbytecznego zdobienia i elegancka, smukła nóżka.

Inspirację do zaprojektowania specjalnie kształtowanych kieliszków przeznaczonych na winne rodzaje Syrah, Georg J. Riedel (przedstawiciel 10. pokolenia właścicieli firmy), znalazł w roku 1992 podczas wizyty u winiarskiej rodziny Guigal w północnej części doliny rzeki Rodan. Do tego czasu, Riedel do napojów odmiany Syrah polecał kieliszki na burgund, jednak okazałość win z tego francuskiego regionu, zachęciła go do stworzenia nowej alternatywy.

Odmiana Syrah, którą do północnej części doliny Rodan przynieśli ze sobą Rzymianie, to głęboko pigmentowane, dobrze strukturowane wina z ogromnym potencjałem do dojrzewania. Podczas tworzenia kieliszków o specyficznych kształtach dla odmiany Syrah, były wzięte pod uwagę doświadczenia i uwagi tych najbardziej wpływowych winiarzy z regionu.

Kieliszki Old World Syrah o dużej objętości umożliwiają rozwinięcie typowych aromatów odmiany Syrah (dym, czarne oliwki), łatwo również poczuć jedwabną, aksamitną strukturę i zrównoważony smak wina, w którym na koniec rozpływają się taniny, tworząc owocowe, słodkawe tony.

Kieliszki o objętości 650 ml nie powinny być napełniane po brzegi, zalecamy podawanie maksymalnie 150 ml wina.

Kieliszki Old World Syrah Riedel polecamy na:

 • Amarone, Barbera
 • Cahors, Cannonau, Carignan
 • Châteauneuf-du-Pape (czerwone), Cornas
 • Côte Rôtie, Côtes du Rhône Rouge
 • Côtes du Roussillon, Côtes du Ventoux
 • Frankovka, Grenache/Garnacha
 • Crozes Hermitage, Hermitage (czerwony)
 • Madiran, Montsant, Mourvèdre
 • Norton, Priorato, Sangiovese, St. Joseph (czerwone)
 • Syrah Old World, Touriga Nacional
 • Valpolicella, Vino Nobile di Montepulciano, Zweigeltrebe

Kolekcja Fatto a Mano

Fatto a Mano – w dosłownym przekładzie z języka włoskiego znaczy "wykonano ręcznie". Wykonanie tej nowej serii zostało oparte na tradycyjnych metodach włoskich szklarzy z okolic Wenecji, z zachowaniem uroku huty szkła o bogatej tradycji.

Georg Riedel, przedstawiciel 10. pokolenia właścicieli firmy, za pomocą kolekcji Fatto a Mano, zamierza rozpocząć kolorowe święto serwowania wina. Unikalna nóżka cieszy oko, a ludzki aspekt, który można poczuć dotykając szkła, to zaleta typowa dla produktów ręcznego wykonania.

Kolorowa edycja Fatto a Mano ze smukłą, wysoką nóżką zawiera sześć specyficznie kształtowanych kieliszków w następujących wariantach:

 • Cabernet
 • Old World Pinot Noir
 • New World Shiraz
 • Oaked Chardonnay
 • Riesling
 • Champagne

Kieliszki z kolekcji Fatto a Mano, oprócz serii z kolorową nóżką, są także dostępne w edycji Black and White Twisted.

KOD PRODUCENTA: 7900/41

O firmie Riedel

Riedel

Kieliszki marki Riedel łączą ponad 250-letnią tradycję z nowoczesnymi technologiami i innowacjami. Firma zdobyła sławę w świecie profesjonalnych sommelierów i miłośników wina dzięki kieliszkom o kształcie podporządkowanym charakterowi wina. Produkty ze szklarni Riedel są gwarancją najwyższej klasy jakości, doskonałej funkcjonalności i wyjątkowego designu.

Ulepszamy dla Was Kulinę!

Obecnie przebiegają kluczowe zmiany w naszej administracji magazynowej w celu jeszcze szybszego przetwarzania Waszych zamówień. W związku z tym wysyłka wszystkich paczek jest zawieszona do 4.6.2020. Dziękujemy za wyrozumiałość!