Kod: RD790028
Marka: Riedel
Seria: Riedel Fatto a Mano Colors
Kolor / wymiary: wys. 25 cm, obj.445 ml, Ø w najszerszym miejscu 8,5 cm
Materiał: kryształ
nadaje się do zmywarki
ręczne wykonanie

Opis produktu

Oryginalny zestaw podarunkowy kieliszków 5+1 gratis z ręcznie wykonanymi nóżkami w 6 różnych kolorach.

Opakowanie podarunkowe Champagne Wine Glass Fatto a Mano zawiera 6 szt. kieliszków z ręcznie wyrabianymi nóżkami w sześciu różnych kolorach – białym, czarnym, żółtym, czerwonym, zielonym i niebieskim. Zestaw będzie pięknym i oryginalnym prezentem. Warto ożywić swój winny bar tym atrakcyjnym, wielobarwnym kompletem – zestaw 6 szt. dostępny jest w cenie 5 pojedynczych kieliszków!

Kieliszki Champagne Wine Glass są częścią nowej kolekcji z roku 2017 Fatto a Mano, co w dosłownym tłumaczeniu z języka włoskiego znaczy "ręcznie wykonane". Austriacka firma Riedel tworząc tę serię, inspirowała się tradycyjnymi włoskimi sposobami pracy ze szkłem, które ze starannością i precyzją nadal realizowane są w hutach szkła.

Z jednej strony kieliszki zachowują ducha tradycji, z drugiej charakteryzują się delikatnymi, tak typowymi dla marki Riedel rysami. Specyficzny kształt korpusu przeznaczony do określonego rodzaju wina, bardzo delikatne, ręcznie dmuchane ścianki, prostota kształtów bez zbytecznego zdobienia i elegancka, smukła nóżka.

Prawdziwe szampany i inne wina musujące zasługują na uwypuklenie zarówno swojej lekkości oraz delikatnego zapachu, jak i nieodpartej oraz potęgującej się mocy musujących pęcherzyków. Dlatego po prostu niezbędnym jest, aby kieliszek był wyposażony w ten właściwy otwór, który umożliwi posmakować niekończącej się subtelności delikatnych bąbelków kierujących się od dna kieliszka ku ustom.

Region Champagne, skąd pochodzi prawdziwy szampan, jest najbardziej wysuniętym na północ obszarem Francji. Połączenie tutejszych gleb kredowych i wyjątkowego klimatu, naturalnie wpływa na strukturę białych win, z których słynie ten region. Fermentacja wtórna zachodząca w butelkach to proces, który w produkcji win musujących jest obecny już od XIX w., kiedy to dzięki domieszce syropu, wyrabianie słodkich, musujących szampanów deserowych, stało się bardzo popularne. Na początku podawane w kieliszkach typu miski. Następnie to tzw. flety zyskały na popularności, ponieważ zapobiegały wylewaniu się szampana podczas przyjęć na stojąco. Około roku 1930 pojawiły się obecnie popularne, wytrawne szampany, które Riedel poleca podawać w kieliszkach typu flet, ponieważ ten kształt pozwala zabłysnąć napojowi swoim delikatnym aromatem. W kieliszkach-pucharkach czy w małych, przepełnionych kieliszkach, nawet najlepszy bukiet nie będzie się w stanie rozwinąć.

Kieliszki Champagne Wine Glass Riedel charakteryzujące się niezmiernie eleganckim kształtem, napełnione mniej więcej 120 ml odkryją najlepszy, wyjątkowo musujący bukiet świetnych szampanów, a na ich powierzchni wytworzą piękną, aksamitną strukturę. Delikatne bąbelki nie będą zbytnio dominować, ale skromnie dopełnią całą przyjemność płynącą z degustacji wina.

Kieliszki Champagne Wine Glass Riedel polecamy na:

 • Blanc de Blancs
 • Cava, Cuvée Prestige
 • Champagne, Champagne Rosé
 • Champagne – koktajle, Kir Royal
 • Prosecco, Sekt, wina musujące
 • Vintage Champagne, Vintage wina musujące

Kolekcja Fatto a Mano

Fatto a Mano – w dosłownym przekładzie z języka włoskiego znaczy "wykonano ręcznie". Wykonanie tej nowej serii zostało oparte na tradycyjnych metodach włoskich szklarzy z okolic Wenecji, z zachowaniem uroku huty szkła o bogatej tradycji.

Georg Riedel, przedstawiciel 10. pokolenia właścicieli firmy, za pomocą kolekcji Fatto a Mano, zamierza rozpocząć kolorowe święto serwowania wina. Unikalna nóżka cieszy oko, a ludzki aspekt, który można poczuć dotykając szkła, to zaleta typowa dla produktów ręcznego wykonania.

Kolorowa edycja Fatto a Mano ze smukłą, wysoką nóżką zawiera sześć specyficznie kształtowanych kieliszków w następujących wariantach:

 • Cabernet
 • Old World Pinot Noir
 • New World Shiraz
 • Oaked Chardonnay
 • Riesling
 • Champagne

Kieliszki z kolekcji Fatto a Mano, oprócz serii z kolorową nóżką, są także dostępne w edycji Black and White Twisted.

KOD PRODUCENTA: 7900/28

O firmie Riedel

Riedel

Kieliszki marki Riedel łączą ponad 250-letnią tradycję z nowoczesnymi technologiami i innowacjami. Firma zdobyła sławę w świecie profesjonalnych sommelierów i miłośników wina dzięki kieliszkom o kształcie podporządkowanym charakterowi wina. Produkty ze szklarni Riedel są gwarancją najwyższej klasy jakości, doskonałej funkcjonalności i wyjątkowego designu.