Riedel

Atrakcyjny zestaw kieliszków Single Malt Whisky Sommeliers

2 sztuki w opakowaniu

  • 488 zł
  • w magazynie 2 szt.
Do listy życzeń

Warianty produktu:

Następne kolory:

Kod: RD244080
Marka: Riedel
Seria: Riedel Sommeliers
Kolor / wymiary: wys. 11,5 cm, obj. 200 ml, Ø w najszerszym miejscu 6,6 cm
Materiał: kryształ
nadaje się do zmywarki
ręczne wykonanie
ręcznie dmuchane

Opis produktu

Z Campbell Destillers, ze szkockiego górzystego regionu Highlands, dotarła do nas prośba o stworzenie dla ich produktów, Edradour i Aberlour, odpowiedniego kieliszka. Single Malt to napój z dozą indywidualności, produkowany według starej tradycji, dojrzewający w beczkach różnego pochodzenia.

Whiskey Highland, Lowland, Islay oraz Irish Malt są produkowane ze 100% jęczmienia, który na stałe określa charakter whiskey. Mimo, że te odmiany bardzo różnią się pod względem smaku, kieliszek Riedel single Malt Whiskey jest odpowiedni, aby przedstawić ich jęczmienny smak.

Zazwyczaj stosują czasze, które nie są odpowiednie dla Single Malt ze względu na jej drobne niuanse. Szkoci zalecają dodać odrobinę wody, która według nich umożliwi lepsze rozwinięcie się aromatu i pozwoli osiągnąć miękkie, spójne niuanse smakowe. Nasz cel był jasny: kieliszki Riedel Single Malt muszą umożliwić osiągnięcie takiego samego efektu bez „rozrzedzania” koncentracji oraz powinny podkreślać pochodzenie szkockiej klasyki tak, aby nie mylono jej z koniakiem.

Wiadomo, że wąski, wysoki kształt podstawowy łagodzi ostry smak alkoholu. W celu optymalizacji wyprodukowaliśmy dużą ilość prototypów różniących się średnicą oraz wysokością. Rozszerzony brzeg kieliszka podkreśla owocowy aromat alkoholu oraz łagodzi jego ostry smak. Końcowa optymalizacja miała miejsce w Highlands koło Aberlour pod kierownictwem mistrza destylarni oraz przedstawicieli zarządu.

Z dużej ilości propozycji został wybrany jeden kształt, jako idealny, bez zarzutów. Kieliszek Single Malt Whisky Sommeliers podkreśla słodycz i delikatny kremowy smak Single Malt. Ten nowy kształt uwalnia siłę alkoholu tylko w posmaku.

Kieliszki Single Malt Whisky Sommeliers Riedel polecamy na:

  • Single Malt Whisky
  • Whisky, Whiskey

Seria SOMMELIERS:

We współpracy z włoskim stowarzyszeniem sommelierów A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) Claus Riedel w 1973 roku w Orvieto przedstawił pierwszą serię kieliszków dla koneserów. Seria zawiera 10 różnych rozmiarów.

Od tej chwili świat win zmienił się całkowicie.

Obecnie w różnych regionach i na różnych kontynentach produkuje się wina, które wtedy nie istniały lub były zupełnie nieznane. Dlatego też tworzenie serii Sommeliers kontynuował syn Clausa, Georg Riedel do chwili, gdy Sommeliers stała się wielką „vitrum winoteką” na najwyższym poziomie technologicznym.

Robert Parker, redaktor czasopisma Wine Advocate w 1991 roku napisał: "Najlepszymi kieliszkami zarówno pod względem technologii, jak również maksymalnego poczucia przyjemności są te, które produkuje firma Riedel. Efekt działania tych kieliszków na wysokiej jakości wino jest rzeczywiście niewiarygodny. Nie jestem w stanie wyrazić, jak dużą robi to różnicę."

Dzięki międzynarodowemu zainteresowaniu seria Sommeliers jest obecnie wzorcem dla innych kieliszków i stanowi najpopularniejszą na świecie serię ręcznie wydmuchiwanych kieliszków. Każdy kieliszek jest produkowany oddzielnie: górna część jest wydmuchiwana w formie, nóżka i stopka są formowane ręcznie według metod opracowanych już ponad wiek temu.

Szklarze wykorzystują przy pracy swój talent i zdolności, a dokładność jest podstawą tego, by seria kieliszków Sommeliers została rzemieślniczo opracowana zgodnie z oczekiwaniami klientów. Sommeliers są produkowane ze szkła o zawartości ponad 24 % ołowiu.

KOD PRODUCENTA: 2440/80

O firmie Riedel

Riedel

Kieliszki marki Riedel łączą ponad 250-letnią tradycję z nowoczesnymi technologiami i innowacjami. Firma zdobyła sławę w świecie profesjonalnych sommelierów i miłośników wina dzięki kieliszkom o kształcie podporządkowanym charakterowi wina. Produkty ze szklarni Riedel są gwarancją najwyższej klasy jakości, doskonałej funkcjonalności i wyjątkowego designu.

Ulepszamy dla Was Kulinę!

Obecnie przebiegają kluczowe zmiany w naszej administracji magazynowej w celu jeszcze szybszego przetwarzania Waszych zamówień. W związku z tym wysyłka wszystkich paczek jest zawieszona do 4.6.2020. Dziękujemy za wyrozumiałość!