produkt nie jest już w sprzedaży

Atrakcyjny zestaw kieliszków Riesling Grand Cru Sommeliers

2 sztuki w opakowaniu podarunkowym

Opis produktu

Stuart Pigott, angielski dziennikarz specjalizujący się w winie, spełnił swoje marzenie. Do trasy po całym świecie dokładnie wybrano najlepsze rieslingi z rocznika 1990 (pomimo późnego i suchego zbioru).

Po tym, jak dzięki rozprzestrzenieniu na cały świat wyobrażeń o idealnym smaku dominowała odmiana białego wina chardonnay, dziennikarze w Paryżu, Londynie i Nowym Jorku wskazali na jakość rieslingu. Do tego jednak niezbędny był odpowiedni kieliszek.

Riedel wysłał propozycje ze swojego asortymentu i wybrano kieliszek, który był pierwotnie zaprojektowany dla szczepu sangiovese (Chianti). Po degustacjach z najróżniejszych kieliszków Pigott i winiarze ogłosili ten kształt jako idealny. Wyjątkowo duże wrażenie wywarła na nich typowa, jednorodna intensywność zapachu (brzoskwiniowego), który przejawia się w kieliszku dla rieslingów z późnego zbioru.

Dzięki wysokiej zawartości ekstraktu i alkoholu (13 stopni i więcej) typowa jest wyraźna kwasowość zintegrowana w aromacie owocowym. Jajowaty kształt uwalnia kwasowość do tego stopnia, by zachować szlachetność i mineralny charakter wina. Wino traci swą rozpiętość i ciężkość (wysoka zawartość alkoholu) i zyskuje na elegancji. Wielowarstwowość rieslingów w ustach można więc odczuwać harmonijnie.

Kieliszek Riesling Grand Cru Sommeliers Riedel polecamy do:

  • Alsace Grand Cru, Jurancon sec, Gewürztraminer korzenne
  • Grüner Veltliner, Riesling (późny zbiór)
  • Sémillon, Smaragd (wytrawny późny zbiór)
  • Vouvray

Seria SOMMELIERS:

We współpracy z włoskim stowarzyszeniem sommelierów A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) Claus Riedel w 1973 roku w Orvieto przedstawił pierwszą serię kieliszków dla koneserów. Seria zawiera 10 różnych rozmiarów.

Od tej chwili świat win zmienił się całkowicie.

Obecnie w różnych regionach i na różnych kontynentach produkuje się wina, które wtedy nie istniały lub były zupełnie nieznane. Dlatego też tworzenie serii Sommeliers kontynuował syn Georg Riedel do chwili, gdy Sommeliers stała się wielką „vitrum winoteką” na najwyższym poziomie technologicznym.

Robert Parker, redaktor czasopisma Wine Advocate w 1991 roku napisał: "Najlepszymi kieliszkami zarówno pod względem technologii, jak również maksymalnego poczucia przyjemności są te, które produkuje firma Riedel. Efekt działania tych kieliszków na wysokiej jakości wino jest rzeczywiście niewiarygodny. Nie jestem w stanie wyrazić, jak dużą robi to różnicę."

Dzięki międzynarodowemu zainteresowaniu seria Sommeliers jest obecnie wzorcem dla innych kieliszków i stanowi najpopularniejszą na świecie serię ręcznie wydmuchiwanych kieliszków. Każdy kieliszek jest produkowany oddzielnie: górna część jest wydmuchiwana w formie, nóżka i stopka są formowane ręcznie według metod opracowanych już ponad wiek temu.

Szklarze wykorzystują przy pracy swój talent i zdolności, a dokładność jest podstawą tego, by seria kieliszków Sommeliers została rzemieślniczo opracowana zgodnie z oczekiwaniami klientów. Sommeliers są produkowane ze szkła o zawartości ponad 24 % ołowiu.

KOD: RD244015

Wyświetlić cały opis produktuSchować cały opis produktu